Pradėkite savo rytą teisingai: 10 labai naudingų pratimų

Reikia atkreipti dėmesį.

Šie pratimai vysto koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą. Neįkainojami organizmo būklei: gerina medžiagų apykaitą, kraujotaką, smegenų veiklą, sąnarių ir stuburo būklę, didina darbo efektyvumą, gerina miego kokybę.

Gyvenkite aktyviai, teisingai maitinkitės ir būkite sveiki!

Taip jau yra, kad ryte nėra laiko pilnavertei valandinei mankštai. Tad aš visada darau 10 pasirinktų pratimų. Tai užtrunka ne daugiau kaip 10 minučių. Tai – labai naudinga mankšta. Savo poveikiu organizmui ją galima vadinti stebuklinga.

Štai pratimų sąrašas:

Stulpas su virvėmis
Gervė.
Ritinys.
Plaktukas.
Pasiražymas.
Žvakė ir plūgas.
Sfinksas ir kobra.
Kūdikio poza.
Spyruoklė.
Susilenkimai.
Kompleksą reikia daryti ryte. Tam tikrus pratimus galima daryti dienos eigoje.

Pavyzdžiui, maudžia pečius arba tiesiog įtempą – darote “stulpą su virvėmis”. Jei jaučiatės įsitempę ar pavargę – darykite “Ritinį” ar “Plaktuką”, ir t. t.

Prieš pradėdami kompleksą pramankštinkite sąnarius. Tai paruoš organizmą apkrovai.

Be to, darykite tokia eiliškumo tvarka, kuria pateikiau pratimus. Darykite lauke, jei negalite, gerai pravėdintoje patalpoje.

Pratimų trukmė yra lyginis įkvėpimų (pvz, 6, 12, 18, 36, ir t. t.) skaičius.

1. Stulpas su virvėmis.

Pratimai atpalaiduoja rankas, pečių juostą. Pašalina kaklo ir pečių juostos įtampą. Padeda atsipalaiduoti. Turi teigiamą poveikį visam organizmui.

Įsivaizduokite, kad jūsų kūnas – stulpas. Medinis, geležinis, nesvarbu. Ir jūsų rankos – tai virvės pririštos prie stulpo. Jei stulpą stipriai pasuksite – virvės plaks stulpą.

Kojos pečių plotyje. Visiškai atpalaiduokite savo kūną ir pradėkite posūkius aplink savo ašį, perkeldami svorį nuo kojos ant kojos, palaipsniui didinkite intensyvumą. Žiūrėti vaizdo įrašą straipsnio pabaigoje.

2.Gervė.

Atliekant šį pratimą, stovime ant vienos kojos. Cigun gimnastikoje šio pratimas pavadinimas – “Aukso gaidys stovi ant vienos kojos.”

Pratimą geriausia padaryti basomis.

Šis pratimas lavina koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą. Rytų medicinoje manoma, jog šis pratimas gydo visas ligų priežastis ir stiprina organizmo imunitetą. Pėdose yra svarbiausių šešių organų taškai, kai jūs stovite ant vienos kojos, atliekate puikų šių taškų masažą . Pratimas gerina kraujotaką galūnėse ir neleidžia formuotis veniniams mazgams.

Reguliariai darant šį pratimą nebešals kojos ir rankos.

Beje, šis pratimas yra naudojamas, nustatant tikrąjį biologinį amžių.

Jei galite, tai padaryti 30 sekundžių ar ilgiau – jūsų biologinis amžius yra 20 metų,

20 sekundžių – biologinis amžius 40 metų,

15 sekundžių – biologinis amžius 50 metų,

Mažiau nei 10 sekundžių – biologinis amžius 60 metų ir daugiau.

Atlikti pratimą – paprasta. Jūs stovite ant vienos kojos, kitą koją ir ranką pakelkite taip, kad šlaunis ir ranka būtų lygiagretūs su žeme. Jei nepavyksta, tiesiog koją pakelkite į maksimalų aukštį. Užsidėkite kojinės. Ranką ištieskite į priekį, delnai atviri. Antra ranka nuleista. Delnai žiūri į žemę.

Atsistoję į pozą, užmerkite akis ir stenkitės išlaikyti pusiausvyrą. Pabaigoje – 3-5 kartus pasistiebkite ant pirštų.

Žiūrėkite pratimo vaizdo įrašą.

Nuostabu!

3. Ritinys.

Mūsų sveikata priklauso nuo stuburo stovio. Tam tikrais atvejais, stuburas – mūsų sveikatos, ilgaamžiškumo, produktyvumo pagrindas. Todėl, šiame komplekse yra daug pratimų stuburui lavinti.

“Ritinys” tonizuoja ir stiprina stuburą, gerina kraujotaką, mažina stresą ir nuovargį, daro stuburą lankstesniu.

Taip pat pratimas gerina atmintį ir didina mąstymo greitį.

Tai labai naudingas pratimas, kurį būtina daryti kasdien.

Pratimą atlikti paprasta.

Geriau daryti pratimą ant kieto paviršiaus. Iš pradžių tai gali būti skausminga. Todėl galite daryti pratimą ant kilimėlio. Palaipsniui, pereisite prie kieto paviršiaus.

Atsisėskite ant grindų. Pritraukite kojas prie savęs ir apkabinkite jas rankomis. Išlenkite maksimaliai nugarą, atsiloškite, „nuriedėkite“ nugara ir grįžkite į pradinę padėtį. Žiūrėkite pratimo vaizdo įrašą.

4. Plaktukas.

Dar vienas labai naudingas stuburui pratimas. Jis yra skirtas viršutinei stuburo daliai, tarpumentei .

Pratimų poveikis yra identiškas “ritiniui”. Apskritai, šiuos pratimus patartina atlikti vieną po kito. Pirma “ritinys”, po to “plaktukas”.

Pratimas:

Atsigulkite ant nugaros. Apkabinkite rankomis pečius. Maksimaliai išlenkite nugarą. Pakelkite viršutinę kūno dalį ir švelniai “pastuksenkit” į grindis.

Gali pasigirsti “traškesiai,” ir kitus panašūs garsai. Nesijaudinkit. Taip gali būti.

Žiūrėkite pratimo vaizdo įrašą.

5. Pasirąžymas.

Pasirąžymas – paprastas, natūralus ir naudingas pratimas.

Kai mes rąžomės save, pašaliname įtampą iš organizmo.

Pratimas padeda atsipalaiduoti po “ritinio” ir “plaktuko”.

Pratimo atlikimas:

Gulim ant nugaros. Sukabiname rankas tempiamės kiek įmanoma toliau.

6. Žvakė.

Gerai žinomas pratimas, dar iš mokyklos fizinio lavinimo kurso. Dar vadinamas”beržu”. Jogoje pratimas yra priskirtas prie apverstų pozų. Tai yra švelnesnis ir lengvesnis variantas nei stovėjimas ant galvos.

Tokia poza prisotina smegenų ląsteles deguonimi ir gliukoze, pagerina smegenų kraujotaką, teigiamai veikia bendrą sveikatos stovį, taip prailgina smegenų ląstelių gyvavimo laiką – būtent todėl pas jogus išlieka aštrus ir guvus protas iki gilios senatvės .

Reguliarus pratimo atlikimas pagerina mąstymą ir atmintį. Sumažina miego poreikį, kvėpavimas pasidaro retesnis, gilesnis.

Kaip atliekamas pratimas, manau, žino visi. Kas nežino, tegul žiūri vaizdo įrašą. Nepertempkit kaklo ir žiūrėkite, kad kojos būtų įtemptos.

Po “Žvakės” galima iš karto padaryti “plūgą”: nuleisti kojas už galvos ir ištiesti rankas.

7. Sfinksas + Kobra.

Šis pratimas susideda iš dviejų panašių asanų “Sfinkso” ir “Kobros”.

Pratimai stiprina nugarą, didina stuburo lankstumą ir judrumą, atgaivina visą kūną. Reguliarus fizinių pratimų atlikimas padidina reakcijos greitį.

Atlikimas:

Atsigulkite ant pilvo. Atsistokite ant alkūnių. Rankos lygiagrečios viena kitai. Pečiai nuleisti, akys žiūri į priekį, kojos ištiestos. Tai yra “Sfinksas”. Dabar atsistojame ant rankų. Stuburą išriečiame. Žiūrime tiesiai arba aukštyn. Tai yra “Kobra”. Po to vėl grįžtame į “Sfinkso” padėtį.

Po pratimo reikėtų atlikti „kūdikio embriono“ pozą – asaną.

8. Kūdikio poza.

„Kūdikio“ asana pašalina ir kompensuoja stuburo tempimą. Po stipraus išsilenkimo būtina kiek įmanoma susilenkti. Taip pat atliekamas po stuburo tempimo pratimų.

Šis pratimas stimuliuoja virškinimo sistemą ir apsaugo nuo druskų nusėdimo ant sąnarių.

Atlikimas:

Atsisėskite ant kelių, susirieskite, smakru siekite kelius. Rankos apkabina kelius arba tiesiasi į priekį.

9. Spyruoklė.

Taip pat – labai gerai žinoma asana iš jogos. Šis pratimas taip pat yra skirtas stuburui ir yra labai gera profilaktika prieš nugaros skausmą, reumatą ir t. t.

Šis pratimas didina judrumą ir lankstumą, stiprina raumenis, nervų sistemą, didina pasitikėjimą savimi ir (dėmesio!) sumažina skrandžio apimtį.

Šis pratimas nėra lengvas, bet jūs galite greitai jį išmokti. Žiūrėkite vaizdo įrašą, nes žodžiais paaiškinti gana sunku.

10. Susilenkimai.

Ankstesni pratimai buvo atliekami atsigulus ant grindų, šis atliekamas atsistojus.

Stiprina stuburą ir sėdmenis. Tempia sausgysles. Tonizuoja.

Atlikimas:

Tiesiai atsistojam. Pėdos – dvigubų pečių plotyje. Rankos ištiestos į šonus. Nekeisdami rankų padėties, lenkiamės į kairę. Fiksuojame padėtį: 3 kartus įkvepiame ir iškvepiame. Grįžtame į pradinę padėtį. Lenkiamės į dešinę, fiksuojame: 3 kartus įkvepiame ir iškvepiame.

Dabar lenkiamės žemyn, viena ranka liečiame priešingos kojos kulkšnį. Kitą ranką tiesiame aukštyn, žvelgdami į ją, fiksuojame: 3 kartus įkvepiame ir iškvepiame. Tada grįžtame į pradinę padėtį ir siekiame kita ranka priešingos kojos kulkšnį, fiksuojame: 3 kartus įkvepiame ir iškvepiame.

Pabaigoje atliekame kompensacinius tempimo pratimus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page