Štai kaip reikia ruošti bet kokią mėsą: įdėk slaptą ingredientą minkštumui!

Jei atsitiko taip, kad tau papuolė senos, gyslotos kiaulienos ar jautienos gabalas, nereikia nusiminti. Žinoma, sultingas steikas iš tokios mėsos neišeis, o štai puikus troškinys ar mėsa orkaitėje – pilnai. Papasakosime, kaip išgelbėti situaciją!

Egzistuoja daugybė produktų-padėjėjų, kurie gali suminkštinti net patį kiečiausią puspadį, pridėdami mėsai sultingumo ir pikantiškų natų.

Svogūnas

Nė vienas mėsos patiekalas neapsieina be svogūno ir svogūno sulčių. Tu gali supjaustyti svogūną pusžiedžiais, smulkiai sukapoti, sumalti mėsmale ar net sutarkuoti ir sumaišyti su mėsa 1:1 ir palikti keletą valandų marinuotis.

Garstyčios

Šis produktas – puikus mėsos kompanionas! Garstyčios (miltelių ar skysto padažo pavidalu) ne tik puikiai suminkština mėsos skaidulas, bet ir priduoda pikantiško aromato ir lengvo aštrumo. Tiesiog aptepk garstyčiomis visą mėsos gabalą ar iškart supjaustyk reikiamomis porcijomis, palaikyk 15-20 min, paskui iškepk ar šauk į orkaitę.

Alkoholis

Sausas vynas (raudonas ar baltas), alus, degtinė. Vyne mėsą užmerk iš anksto, o degtinę (apie 50 g) pilk į jau besigaminantį troškinį ar ragu. Alus – puikus variantas troškinti jame visą kiaulienos ar jautienos gabalą.
Būgštavimai dėl alkoholio nereikalingi: jis pilnai išgaruoja termiškai apdorojant.

Citrinų, granatų, ananasų sultys

Visos šios sultys – puikūs minkštintojai, tačiau naudojant tokį marinatą, stenkis jame per ilgai nelaikyti mėsos, kad negautum gumos.

Kefyras

Sumaišyk rūgštaus pieno produktą su bet kokiais aromatiniais prieskoniais ir užpilk šiuo mišiniu mėsą porai valandų.

You cannot copy content of this page