Sūrio tortas su silke – nustebinkite savo artimuosius originaliu patiekalu

Ingredientai:
– silkė – 1 vnt (silpnai sūdyta)
– burokėliai – 750 g
– morkos – 400 g
– bulvės – 400 g
– kiaušiniai – 3 vnt
– svogūnas – 1 vnt
– tepamas sūris – 200 g (150 g į burokėlių putėsius, 50 g į majonezą)
– želatinas – 25 g (greitai tirpstantis)
– druska, malti juodieji pipirai – pagal skonį
– maistinis actas 9% – 1 valgomasis šaukštas (marinuotam svogūnui)
– cukrus – 1 arbatinis šaukštelis
– majonezas – pagal skonį

Porcijos – 8

1. Paruoškite produktus. Majonezo kiekio aš nenurodau, paimkite tiek, kiek jūs paprastai naudojate silkei pataluose, bet atsižvelkite, kad visų sluoksnių pertepti nereikia. Išvirkite daržoves, kiaušinius, ataušinkite ir nulupkite.

2. Silkę išdarinėkite, kad liktų tik file be kauliukų, ją supjaustykite kubeliais. Svogūnus nulupkite ir smulkiai supjaustykite, užmarinuokite cukraus, acto ir vandens mišinyje. Vandens kiekis iš akies, tik kad padengtų svogūnus. Galima įdėti žiupsnelį druskos, bet aš mėgstu kai svogūnas saldokas, todėl dedu tik cukrų.

3. Torto surinkimui mums prireiks 2 skirtingo diametro formų, 20 ir 21 cm (pas mane viena 19, kita 21, svarbiausia, kad skirtumas nebūtų didelis). Dugną ir bortelius sutepkite aliejumi. Įdėkite mažesnio diametro žiedą, bortelius irgi sutepkite aliejumi.

4. Bulves stambiai sutarkuokite. Paskirstykite jas ant dugno, pasūdykite. Majonezą sumaišykite su tepamu sūriu, sutepkite bulvių sluoksnį.

5. Toliau sluoksnis marinuotų svogūnų, paskui silkė.

6. Toliau trintų kiaušinių sluoksnis ir sūrio-majonezo padažas.

7. Morką stambiai sutarkuokite, paskirstykite. Pasūdykite, berkite pipirų. Šio sluoksnio sutepti nereikia. Dėkite ruošinį į šaldytuvą.

8. Dabar užpilkite želatiną šiltu vandeniu, palikite 10 min išbrinkti, pakaitinkite iki 60 laipsnių. Permaišykite kol ištirps. Jei jūsų želatino instrukcijoje parašyta kitaip, darykite kaip nurodyta.

9. Nuluptus burokėlius stambiai sukapokite ir sudėkite į kombaino indą. Dėkite druskos ir įjunkite porai minučių.

10. Į burokėlių tyrę dėkite tepamą sūrį 150 g, vėl įjunkite minutei.

11. Paskutinį dėkite želatiną, dar kartą suplakite, masė paruošta.

12. Išimkite iš šaldytuvo ruošinį, atsargiai nuimkite vidinį žiedą.

13. Užpilkite sūrio-burokėlių mase tortuko šonus ir viršų. Veikite labai atsargiai, kad nepažeistumėte sluoksnių. Išlyginkite mentele. Dėkite silkinį sūrio tortą į šaldytuvą 2 valandoms, o geriau 3-4.

14. Neskubėkite atsegti žiedo, iš pradžių apipjaukite peiliu palei sieneles, kad atskirtumėte tortą. Paskui nuimkite žiedą. Silkinis sūrio tortas paruoštas!

15. Papuoškite jį kaip jums patinka, aš naudojau jaunučius burokėlių lapelius. Pjaustykite porcijomis ir stebinkite svečius neįprasta forma ir skoniu!

You cannot copy content of this page