Šuo-vedlys apako ir šeimininkas nusprendė pasiimti kitą šunį

Kaip pasielgti su vedliu, kuris pats apako ir dabar negali atlikti jam patikėtų užduočių? Daugelis atiduotų tokį šunį į prieglaudą ir pasiimtų kitą, tačiau britas Grehemas Vespas nusprendė kitaip.

59 metų neregys pastaruosius 6 metus gyveno su labradoru, vardu Edis. Šuo buvo ištreniruotas įspėti šeimininką apie pavojus: judančią mašiną, žemai nukarusią šaką ir t.t.

Vyras ir šuo greitai rado bendrą kalbą ir tapo geriausiais draugais. Tačiau po kelių metų veterinarai diagnozavo Edžiui kataraktą. Šuo ėmė sparčiai prarasti regėjimą, ir veterinarai negalėjo sustabdyti šio proceso. Iš pradžių apako viena akis, o po kurio laiko antra. Tokios būklės jis negalėjo atlikti vedlio funkcijų.

Vespas labai sunkiai išgyveno šią situaciją. Edis tapo jam artimas, todėl vyras griežtai atsisakė skirtis su juo. Artimieji rekomendavo atiduoti šunį į prieglaudą, kur juo pasirūpins, tačiau vyriškis nesutiko.

Ir štai vieną gražią dieną jis rado puikią išeitį iš susiklosčiusios situacijos. Vyras pasiėmė dar vieną vedlį, dvimetį šunį, vardu Edvardas.

Naujam padėjėjui yra sunkiau, juk jis vedžioja ne tik neregintį Vespą, bet ir Edį.

Šunys nė karto nekonfliktavo, o iškart ėmė draugauti. Edvardas rūpinasi vyresniuoju draugu ir su malonumu kartu žaidžia.

Dabar Vespas vaikštinėja dviejų nuostabių šunų kompanijoje ir tikrai gali nepergyventi dėl savo saugumo.

You cannot copy content of this page