Sutuoktiniai nusipirko seną dubenį už 3 dolerius. Paskui jie apvertė jį ir pamatė tai…

Viena sutuoktinių pora iš Niujorko, patys to nežinodami, tapo tikro lobio savininkais. Prieš kelis metus jie vaikštinėjo po savo rajoną ir viename kiemų aptiko garažo išpardavimą. Namo savininkai ruošėsi kraustytis į kitą miestą ir, nenorėdami terliotis su daiktais, nusprendė parduoti visa kas nereikalinga.

Tarp kitų daiktų sutuoktinių dėmesį patraukė nestandartinė piala, papuošta įdomiu ornamentu. Galiausiai šis nedidelis porcelianinis indas buvo nupirktas vos už 3 dolerius.

Vyras ir žmona nesuteikė pirkiniui jokios reikšmės ir kelis sekančius metus piala tiesiog puošė židinio atbrailą. Kas žino, kiek ji dar būtų prastovėjusi, bet kartą sutuoktiniai pamatė laidą, kurioje buvo pasakojama apie kolekcionavimo objektus, tame tarpe ir apie porceliano vazas ir taures. Čia jie ir prisiminė savo pirkinį.

Be ypatingų vilčių sutuoktiniai apžiūrėjo indą ir pastebėjo ant jo dugno vos įžiūrimą įspaudą, panašų į tą, apie kuriuos buvo kalbama laidoje. Dėl visa ko jie nunešė pialą įvertinti antikvarui, ir jo verdiktas viršijo jų pačius drąsiausius lūkesčius. Pasirodė, kad indas ne šiaip brangus, o labai brangus! Jis priklauso Sun dinastijos, kuri valdė Kiniją prieš tūkstantį metų, epochai.

Išankstiniu vertinimu šios pialos kaina lygi 300000 dolerių. Bet kruopštesnė analizė išaiškino tikrą šio daikto unikalumą. Indą išstatė žymiajame Sotbio aukcione, ir galiausiai plaktuko dūžis paskelbė, kad jis parduotas už fantastinę sumą: 2225000 dolerių

Tiesiog neįtikėtina, kokia brangenybė buvo nusipirkta už grašius paprastame garažo išpardavime Matyt ankstesnieji šeimininkai indą paveldėjo iš kokio nors ekscentriško giminaičio ir niekas net neįtarė jo tikrosios vertės.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page