Svarbiausi žmonės mūsų gyvenime – tai tėvai. Gerbkite juos ir būkite jiems dėkingi

Nė vienas žmogus nevertas tokios stiprios pagarbos ir dėkingumo, kaip davęs gyvenimą, tas, kuris auklėjo ir visko išmokė. Visi tėvai įdeda didelį indėlį į savo vaikų likimą ir auklėjimą.

Iš tėvo vaikai gauna aiškias karjeros nuostatas, mokosi tikėti savimi, tiesti gyvenimo kelią ir išsikelti teisingus tikslus. Iš motinos – žinojimą apie tai, kokia svarbi šeima, rūpinimasis vienas kitu ir namais, kuriuose visi kartu gyvena. Žmogus, netekęs tėviškos meilės, pats netenka galimybės kažką mylėti ir branginti.

Tas, kuris dėl kažkokios priežasties nevertina ir nemyli tėvų, gyvens nepilnavertį gyvenimą. Jis lyg medis be šaknų – vėjas ar krituliai iškart nuvers jį ant žemės tiesiog todėl, kad jis neturi už ko užsikabinti, jis neturi pagrindo. Be to, žmogus, kuris nemyli savo tėvų, vargu ar sugebės pamilti savo vaikus – viskas susiję.

Žinoma, būna taip, kad tėvai daro klaidas. Tačiau vaikai privalo išmokti atleisti jiems už tai. Be to, net pats išmintingiausias žmogus turi teisę suklysti.

Tėvai jau buvo jauni ir todėl jie gali duoti teisingą patarimą bet kokioje situacijoje – jų gyvenime jau vyko kažkas panašaus. Kreiptis į juos su prašymu padėti priimti sprendimą – reiškia pripažinti jų išminties autoritetą.

Bet koks tėvų paminėjimas pokalbyje turi būti pagarbus – nesvarbu, gyvi jie ar ne.

O kas yra pagarbos pagrindas?

Dėkingumas!

You cannot copy content of this page