Svogūnų pyragas keptuvėje – pigus, paprastas, bet labai skanus receptas visoms progoms

Ingredientai:
– svogūnai – 400 g
– kiaušiniai – 2 vnt
– varškė – 70 g
– grietinė – 2 valgomieji šaukštai
– miltai – 120 g
– druska – pagal skonį
– sausi adžikos prieskoniai – 1 žiupsnis
– krapai ( švieži ar šaldyti) – 1 valgomasis šaukštas
– aliejus – 2 valgomieji šaukštai

Paruošimas:
Paruošimui prireiks 4-5 vidutinio dydžio svogūno galvučių (arba 400 g nuluptų svogūnų). Svogūnus nulupu, o paskui paprasčiausiai pjaustau nedideliais kubeliais.

Perdedu supjaustytus svogūnus į dubenį, kuriame bus patogu maišyti tešlą.

Dedu į svogūnus kiaušinius, varškę, žalumynus, grietinę. Sūdau pagal skonį. Pagardinu prieskoniais. Aš beriu sausą adžiką, ji suteikia pikantiškumo. Galima dėti bet kokius prieskonius, kurie jums patinka. Permaišau visus ingredientus.

Toliau beriu į dubenį miltus. Užmaišau tešlą. Aš darau tai šaukštu, ji gerai išsimaišo. Tešla gaunasi pakankamai tiršta.

Pyrago paruošimui aš imu paprastą keptuvę, kurios diametras 24 cm. Dedu ją ant ugnies įkaisti. Įpilu valgomąjį šaukštą aliejaus (antras aliejaus šaukštas bus kitos pyrago pusės apkepimui). Dedu į keptuvę svogūninę tešlą ir greitai išlyginu ją šaukštu po visą perimetrą.

Sumažinu ugnį iki vidutinės, uždengiu keptuvę dangčiu ir kepu pyragą 10-12 min. Turi gautis auksaspalvė plutelė. Paskui apverčiu pyragą į kitą pusę (mentelės ir lėkštės pagalba). Įpilu aliejaus. Ir kepu dar 10-12 min.

Gatavą pyragą perdedu į lėkštę. Papuošimui galima pabarstyti šviežiais smulkiai supjaustytais svogūnų laiškais ar kitais žalumynais.

You cannot copy content of this page