Labai skanių šaltibarščių su dešra receptas

Ingredientai:
– burokėliai – 800 g
– geriamasis vanduo – 2 l
– obuolių actas – 1 valgomasis šaukštas
– cukrus – 1 arbatinis šaukštelis
– bulvės – 300 g
– kiaušiniai – 2 vnt
– švieži agurkai – 200 g
– virta dešra – 150 g
– svogūnų laiškai – 50 g
– krapai – 2 šakelės
– grietinė – 100 g
– šviežiai malti juodieji pipirai – pagal skonį
– druska pagal skonį
– kefyras

Paruošimo receptas:
1. Paruoškite visus ingredientus. Pirmiausia nulupkite ir nuplaukite burokėlius. Stambiai sutarkuokite ir dėkite į prikaistuvį.

Užpilkite vandeniu, dėkite ant didelės ugnies ir užvirinkite.

2. Pilkite obuolių actą ir cukrų, permaišykite. Troškinkite burokėlius ant silpnos ugnies, pridengę prikaistuvį dangčiu, 30 min. Leiskite ataušti ir dėkite į šaldytuvą iki patiekimo.

3. Kol gaminasi burokėliai, nuplaukite bulves su šepetėliu ir išvirkite su lupena (20 min). Leiskite pilnai ataušti ir nulupkite. Kiaušinius kietai išvirkite (10 min) ir ataušinkite po tekančiu vandeniu.

4. Šviežius agurkus nuplaukite ir supjaustykite mažais kubeliais. Taip pat supjaustykite virtą dešrą ir bulves. Viską sudėkite į vieną didelį dubenį. Kiaušinius nulupkite ir supjaustykite skiltelėmis.

5. Svogūnų laiškus ir krapus kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite, išdėlioję ant popierinio rankšluosčio. Smulkiai supjaustykite ir dėkite į dubenį su agurkais, dešra ir bulvėmis.

6. Dėkite grietinę ir kefyrą, druską ir pipirus. Iš šaldytuvo išimkite troškintus burokėlius. Dėkite į dubenį su ingredientais kartu su skysčiu. Kruopščiai permaišykite. Išpilstykite šaltibarščius į lėkštes, į kiekvieną dėkite pjaustytų kiaušinių.

You cannot copy content of this page