Tarkuotų bulvių užkepėlė su sūriu ir česnaku. Šis patiekalas tapo vienu mano mėgstamiausių dar vaikystėje ir iki šiol tokiu lieka

Šis patiekalas tapo vienu mano mėgstamiausių dar vaikystėje ir iki šiol tokiu lieka. Juo mane dažnai vaišino sesuo, kai aš atvažiuodavau pas ją į svečius.

Amžiaus skirtumas tarp mūsų gana didelis, todėl, kai aš tik pradėjau domėtis virtuvės gudrybėmis, sesuo buvo jau patyrusi šeimininkė. Aš iš jos perėmiau šios puikios užkepėlės su apetitą keliančiu česnako aromatu receptą.

Tokia bulvių užkepėle galima lengvai pamaitinti visą šeimą. Ji gali pasitarnauti ir kaip garnyras, bet mes ją naudojame kaip atskirą patiekalą.

Kad paruoštumėte 4 užkepėlės porcijas, jums reikės šių ingredientų:

  • 6 vidutinių bulvių
  • 2 kiaušinių
  • 2 skiltelių česnako
  • 3-4 valg.šaukštų majonezo
  • 100 g sūrio
  • 1 val.šaukšo džiovintų krapų arba kitų žalumynų pagal jūsų pageidavimą
  • druskos, pipirų – pagal skonį

Visus ingredientus aš paprastai dedu „iš akies“ ir, žinoma, didelio griežtumo proporcijoms čia negali būti. Viskas priklauso nuo jūsų šeimos skonio ir gali būti varijuojama.

Ruošimo laikas: 30 min paruošimui plius 40 min kepimui.

Sūrį sutarkuojame smulkia trintuve. Taip pat padarome ir su česnaku. Pusę sūrio sumaišome su kiaušiniu ir džiovintais krapais. Šiuo mišiniu mes uždengsime užkepėlę, kad susidarytų apetitinga apskrudusi plutelė.

Antrą kiaušinį ir likusį sūrį sumaišome su česnaku ir majonezu. Tai ruošinys pačiai užkepėlei. Aš ją pasiruošiu iki tol, kol imsiu tarkuoti bulves, todėl kad nemėgstu, kai bulvės ima tamsėti. Bulves sutarkuojame stambia trintuve ir dedame į ruošinį. Dedame druskos ir pipirų.

Į 26 cm diametro kepimo formą dedame užkepėlę. Viršų dengiame kiaušinių-sūrio-krapų mišiniu. Pašauname į iš anksto įkaitintą iki 180C laipsnių orkaitę 40 min. Turi susidaryti štai tokia rusva plutelė.

Šią užkepėlę galima paįvairinti faršo arba grybų įdaru. Aš bandžiau įvairius variantus, bet mėgstamiausias mums visgi lieka pats paprasčiausias – vien iš bulvių.

Gero apetito!

You cannot copy content of this page