Vaikai pusę metų šėrė benamį šunį. Neseniai jis jiems atsidėkojo

Paprastai su priklydusiais gyvūnais nutinka įvairiausių istorijų. Viena jų nutiko nedidelėje gyvenvietėje. Viskas kaip įprastai: į kiemą užklydo suaugęs šuo. Žmonės jo neišvijo. Vaikai davė jam Rudžio vardą.

Šeima bandė rasti šeimininką, klausinėjo visame kaime, tačiau niekas neatsiliepė.

Iš pradžių Rudis visų bijojo ir slėpėsi esant bent menkiausiam judesiui į jo pusę. Jį šerdavo, duodavo košės, mėsos, įpildavo vandenėlio.
Kieme jis būdavo nereguliariai, dažnai dingdavo, bet vėl sugrįždavo. Kaskart būdavo labai alkanas.

Pavasarį nutiko siaubingas dalykas. Ilgai nebuvęs, šuo grįžo su didžiule žaizda ir gausybe erkių. Šeimos tėvas sutvarstė žaizdą, ištraukė erkes ir gydė tabletėmis.

Kol sveiko, Rudis gyveno jų namuose. Tuo metu buvo silpnas ir po truputį nustojo bijoti žmonių.

Po ilgos reabilitacijos jis vėl pabėgo. Bet po kurio laiko grįžo ir pradėjo į kiemą nešti peles. Jį pažinojo visas kaimas, jis dažnai pasirodydavo ir pas kitus gyventojus. Jie irgi jį pašerdavo, tačiau prisijaukinti nesistengė.

Rudis visur vaikščiojo paskui šeimininkus, kurie jį išgydė. Jis su džiaugsmu lydėdavo moterį į parduotuvę į autobusą, šiaip pasivaikščioti.
Šuo mėgo žaisti su vaikais ir elgėsi kaip tikra auklė. Niekada nelodavo ant vaikų ir nepykdavo ant jų. Būdavo gaila, kad kartais ilgam juos palikdavo ir išbėgdavo nežinoma kryptimi.

Kartą šeimininkė ėjo į parduotuvę, žinoma, Rudis išbėgo su ja į kompaniją. Gatvėje jie sutiko du šunis, kurių moteris anksčiau nebuvo mačiusi gyvenvietėje ir jie ėmė bėgti į jos pusę.

Tačiau Rudis nesutriko ir žengė priešais moterį. Pirmąkart ji išgirdo, kaip jis urzgia ir rodo dantis. Šeimininkė suprato, kad su tokiu šuniu gali eiti kur nori. Turbūt taip jis nusprendė atsidėkoti žmonėms už išgelbėjimą ir ėmė ginti moterį. Ji greitai nuėjo toliau, o po kurio laiko Rudis ją pavijo ir jie tęsė kelionę.

Štai taip gyvenime viskas sugrįžta. Šuo, kuris galėjo seniai mirti, dėkingumo ženklan pačiu neįprasčiausiu momentu parodė drąsą ir ėmėsi ginti žmogų.

You cannot copy content of this page