Vietos gyventojai nevertino šio vaikino, o jis pasirodė labai talentingas

Viljamas Kamkvamba – paprastas vaikinas iš Vimbio kaimo, kuris randasi Afrikos šalyje Malavyje. Jis neturėjo pinigų, užtai turėjo didžiulį siekį ir darbštumą.

12 metų berniukas baigė pradinę mokyklą. Mokslas vidurinėje mokykloje buvo mokamas ir dėl sunaikinusių šeimos derlių gaisrų tėvai nerado pinigų sūnaus lavinimui. Jis šlaistėsi gatvėmis, tačiau nenorėjo vartoti narkotikų, kaip jo bendraamžiai.

Jis buvo energingas ir ambicingas, todėl nusprendė mokytis savarankiškai ir ėmė vaikščioti į vietinę biblioteką. Ten Viljamas rado knygą apie elektrotechniką ir atsitiktinai atsivertė ją ties puslapiu su vėjo malūno brėžiniu. Tada berniukas priėmė tai kaip likimo ženklą ir ėmė veikti.

Jis kruopščiai studijavo literatūrą, o paskui ėmė rinkti detales. Tačiau jų nebuvo įmanoma įsigyti parduotuvėse, todėl Viljamas ėmė raustis šiukšlynuose, dėl ko girdėjo pajuokas ir įžeidimus. Tačiau Kamkvamba viską ištvermingai kentė. Jis surinko viską, kas priminė vėjo malūno detales.

Paleidžiant savadarbį malūną dalyvavo beveik visas kaimas. Daugelis vadino Viljamą „kaimo kvaileliu“ , tačiau visi aiktelėjo, kai po paleidimo šeimos name užsidegė ryški šviesa. Vėliau Kamkvamba surentė dar 4 tokius malūnus ir įrengė visą vėjo jėgainę.

Apie talentingą vaikiną sužinojo Nigerijos švietimo programos „TEGGlobal“ direktorius, kuris suteikė Viljamui stipendiją mokymuisi, o taip pat pakvietė į konferenciją. Iš pradžių Kamkvamba baigė vidurinę mokyklą Malavio sostinėje, o paskui mokėsi Afrikos Lyderystės akademijoje.

Šiandien Viljamas pats dėsto akademijoje ir padeda tokiems pat talentingiems paaugliams, koks buvo jis pats, vystytis ir įgyti žinių. Be to, Kamkvamba nepamiršta šeimos ir gimtojo kaimo. Gyvenvietės teritorijoje jis organizavo daugybę vėjo malūnų, aprūpinęs elektra visus namus.

Elektros energija padėjo išgręžti kelis gręžinius ir įrengti drėkinimo sistemą. Dabar vietos gyventojai nepergyvena dėl sausros ir renka derlių dukart metuose. Jie pamiršo badą, o Vimbio kaimas pripažintas klestinčiu ir turtingiausiu visoje valstybėje.

Viljamo biografija tapo pagrindu knygos siužetui, pagal kurią vėliau sukūrė filmą. O vienas žurnalistas, parašęs pratarmę autobiografijai, užsiminė, kad Afrikoje gali būti ir kitų talentingų paauglių, kurių reikia ieškoti ir auklėti, vystant jų talentus. O Kamkvamba visiems tapo neįtikėtinos sėkmės pavyzdžiu.

You cannot copy content of this page