5 produktai, kurie termiškai apdoroti tampa dar naudingesni

Žaliavalgystės šalininkai mano, kad produktų terminis apdorojimas žudo juose visa kas naudinga: vitaminus, mikroelementus. Oponentai tvirtina, kad produktų paruošimas padeda geriau juos įsisavinti. Kokie produktai naudingesni termiškai apdoroti?

Morkos

Morkos – betakarotino šaltinis ir neapdorota naudingoji medžiaga patenka į mūsų organizmą tik dalinai. Terminis apdorojimas padidina betakarotino įsisavinimą iš morkų, taip pat virimo ar kepimo procese morkose atsiranda dar daugiau antioksidantų. Vartoti morkas rekomenduojama tiek žalias, tiek apdorotas.

Špinatai

Špinatai turi oksalatų, kurie trukdo įsisavinti geležį. Iš neapdorotų špinatų geležies įsisavinama tik 5%. Terminis lapų apdorojimas sumažina oksalatų kiekį. Svarbiausia ruošiant nepervirti špinatų.

Pomidorai

Pomidoruose yra antioksidanto likopeno. Jis padeda vėžio profilaktikai ir esant širdies bei kraujagyslių susirgimams. Termiškai apdorojus pomidorus likopeno lygis juose išauga ir jis geriau įsisavinamas. Taip pat rekomenduojama kaitalioti žalių ir apdorotų pomidorų vartojimą.

Šparagai

Kai šparagai termiškai apdorojami, juose padidėja maistingųjų medžiagų bioprieinamumas ir polifenolių – antioksidantų, kurie saugo organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio – kiekis. Taip pat kaitinant šparaguose padidėja vitamino A, betakarotino ir liuteino kiekis.

Grybai

Grybuose yra pakankamai daug baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jų ruošimas aliejuje padidina jų maistinę vertę ir padeda organizmui įsisavinti sunkų produktą.

You cannot copy content of this page