Vyras išėjo, palikęs neišgertą kavą ir 15 santuokos metų
Jis išėjo įprastą rytą. Tiksliau, ne visai įprastą, o jos gimimo dieną. Išėjo tylėdamas ir visiems laikams. Dovanų paliko atspausdintą straipsnį „Kaip išgyventi skyrybas“. Subtilu.
Apie tai, kodėl vyrai išeina be pasiaiškinimų…
Įprastas šeštadienio rytas draugų šeimoje. Jie kartu pusryčiauja. Aptarinėja vakaro planus – suplanuotas kažkoks renginys. Ji tariasi su juo, kokią suknelę geriau rengtis, jis kažką atsako ir, palikęs puodelį, išeina iš virtuvės. Ji lieka plauti indų.
Po 15 minučių trinkteli durys. Jis išėjo, netaręs nė žodžio, palikęs tik tuščias spintos lentynas, nebaigtą kavą ir 15 santuokos metų.
Pažįstamą paliko vyras. Kartą įprastą rytą. Tiksliau, ne visai įprastą, o jos gimimo dieną. Išėjo tylėdamas ir visiems laikams. Dovanų paliko atspausdintą straipsnį. „Kaip išgyventi skyrybas“. Subtilu.
Draugė ruošėsi tekėti. Jie susitikinėjo 10 metų. Neilgai likus iki vestuvių, turėjo apžiūrėti butą. Jis neatvažiavo. Į skambučius neatsakė. Paprasčiausiai dingo, per pažįstamus perdavęs, kad jam viskas gerai. Ji sutiko jį atsitiktinai mieste praėjus pusmečiui. Tiesiog praėjo vienas pro kitą nė nepasisveikinę…
Gražaus būdo išsiskirti galbūt ir nėra, bet juk ne taip. Kaip tame filme. Tai juk aš. Tu miegojai ir tavo galva gulėjo man ant peties. Ir štai praeina pro šalį lyg nepažįstami. Tame yra kažkas keisto.
Sklando legendos apie tai, kaip vyriškiai meta merginas be jokių pasiaiškinimų. Paprasčiausiai dingsta vieną gražią dieną ir viskas. Negražu, bet būna. Bet juk tokiu atveju, kai žmonės kartu pragyveno ilgus metus, situacija atrodo šiek tiek kitaip. 10,15,20 metų. Ir nieko nesakius trenkti durimis.
Ši istorija ne iš tų, kai žmonės gyvena kaip šuo su kate ir žodis „skyrybos“ seniai sklando ore. Šios istorijos apie laimingas poras. Ir laimingos jos buvo ne tik iš aplinkinių pusės. Suprantama, kad svetima šeima – paslaptis, bet bent jau iš vienos pusės – žmonos. Išklausyti vyro pusės nesuteikė galimybės. Niekas neįtarė.
– Negali to būti. Taip nebūna,- sako apie tokias istorijas. – Vadinasi, tarp jų jau seniai nieko nebuvo.
Galbūt ir nebuvo. Tik žmona nežinojo. Jis pamiršo jai tai pasakyti.
Kaip perkūnas iš giedro dangaus. Tokių moterų pilni neurozių skyriai. Būtent todėl, kad nebuvo nieko įtartino.
– Nereikia rinktis blogų vaikinų,- sako kiti. – Jūs, moterys, pačios kaltos, kad tekate už tokių. Normalus vyras taip nepasielgs.
Bet jie nebuvo blogais vaikinais! Normalūs vyriškiai. Mylintys vyrai. Rūpestingi tėvai. Pavyzdingi šeimos žmonės. Metų metai normalaus šeimyninio gyvenimo. Susikaupė?
Taip, kartais tokiose istorijose paaiškėja, kad vyras jau kelis metus gyveno per dvi šeimas. Ir vieną įprastą dieną ryžosi išeiti. Tylėdamas ir be pasiaiškinimų.
O paskui neatsakinėti į telefoninius skambučius.
– Jei tu su ja kalbiesi, vadinasi, ji dar turi vilties. Vadinasi, išeitis tik viena – neiti į kontaktą,- paaiškino vyriškis.
Iš vienos pusės tai galima suprasti. Nepakanka drąsos. Pragyvenus kartu tiek metų, praėjus kartu ugnį r vandenį, nepakanka drąsos žiūrint į akis pasakyti: „Išeinu visam laikui“. Neužtenka drąsos matyti ašaras, isteriją, nesupratimą.
Ir atsakyti į baisų klausimą. Kodėl? Neužtenka drąsos įskaudinti žmogų, net jei jau nebe mylimą, bet ne mažiau savą. Paprasčiausia išnykti naktyje. O gal tiesiog jam tas pats?
Kas gi vyksta su žmogumi, kuris po n laimingų (ar laimingų?) santuokos metų, staiga išeina. Tylėdamas. Nieko neaiškindamas. Dingsta visam laikui. Minutės sprendimas ar seniai sukurptas planas?
Dažnai suplanuotas. Juk jis neišeina miegoti po tiltu. Kažkur juk jis išeina. Dažnai pas kitą moterį. Bet būna variantų.
Išeiti visada sunku. Juolab ne iš merginos, su kuria susitikinėji mėnesį, o iš tos, su kuria pragyvenai ne vienerius metus, kurią galbūt laikei už rankos gimdymo metu, o ji rūpinosi tavimi, kai tu 3 mėnesius gulėjai lyg rąstas po sunkios operacijos. Tai negi neatsirado paskutinio „atleisk“?
Pasibaigus santykiams, moterims reikia analizuoti, aiškintis, aptarinėti, kapstytis motyvuose, priežastyse ir pasekmėse, ieškoti paslėptų ženklų.
O vyrams dažniausiai baigti santykiai išties baigti. Kam dar kažką aptarinėti? Išėjai ir išėjai. Apie ką kalbėti? Ji ir taip viską supras.
Juk supras, tiesa?
Ne, ji nesupras.