12 dalykų, kuriuos reikia žinoti visiems, auginantiems dukrą

Straipsnio autorė – tinklaraštininkė Karisa Ansel.

Auklėti mergaites – sunkus darbas, kaip ir aplamai auklėti vaikus. Mano dukrai dabar aštuoneri, ir aš pasiruošusi tam, kad artimiausiais metais ji taps paaugle. Tai baugina – juk norisi apginti vaikus nuo visko pasaulyje – tačiau mūsų galimybės ribotos.

Štai tuzinas patarimų mergaičių mamoms:

1. Jūsų kosmetika – dabar jos kosmetika.
Mano dukrai labai patinka žaisti su mano kosmetika. Su laiku ją galima išmokyti, kad kuo mažiau kosmetikos, tuo geriau, na o dabar tai tiesiog pramoga.

2. Pasakoti apie mėnesines nepatogu, bet reikia.
Tai mano darbas – atskleisti jai tiesą apie mano ir jos kūną. Ji neturi gėdintis klausti manęs apie tokius dalykus, jai reikia būti tam pasiruošusiai.

3. Išsaugokite jai vaikystę kaip galima ilgiau.
Mano dukra nepakenčia, kad jai iki šiol negalima naudotis jokia kosmetika, negalima pačiai rinktis drabužių ir kad ji vis dar neturi mobiliojo telefono. Ir tai mano darbas – neįleisti suaugusiųjų pasaulio į jos nerūpestingą vaikystę.

4. Palaikykite jos santykius su tėčiu.
Ji turi žinoti, kad yra vyriškis, kuris ją myli. Taip ji ateityje neatiduos savo širdies pirmam pasitaikiusiam.

5. Išmokykite ją vertinti pinigus.
Leiskite dukrai suprasti, kad ateis ta diena, kai ji nuo nieko nepriklausys. Ji turi būti pasiruošusi protingai leisti pinigus.

6. Kalbėkite apie figūrą labai atsargiai.
Būtent nuo jūsų priklauso, kaip mergaitė priims savo figūrą ateityje. Jūs sudėliojate jos galvoje moteriško grožio idealus. Nekalbėkite prie jos apie antsvorio problemas, apimčių trūkumus kai kuriose vietose ir apie didelį visų moterų nerimą dėl to. Aš tikinu savo dukterį, kad jos kūnas paties teisingiausio dydžio.

7.Ginkite ją ir mokykite gintis pačią.
Pasauliui reikia stiprių moterų. Mano dukra žino, kad visada gali manimi pasikliauti, bet ji turi pabandyti susidoroti su problema savarankiškai, prieš kreipdamasi į mane.

8. Girkite dukrą už jos charakterį.
Nereikia sakyti komplimentų tik jos grožiui. Ji turi žinoti, kad joje yra kažkas daugiau, nei šiaip gera išvaizda. Todėl sakykite jai, kad ji protinga, drąsi arba gera. Tai dalykai, kurie nedings su laiku.

9. Rodykite leistinas ribas bendraujant su žmonėmis.
Padėkite jai suprasti, kad su ja visada turi elgtis pagarbiai. Paaiškinkite, kas yra gerai, o kas blogai veiksmais, o ne žodžiais. Juk žodžiai pasimirš, o jūsų poelgiai visada bus pavyzdžiu veiksmams.

10. Sekite savo svajonėmis.
Jūsų dukra patikės savo pačios svajonėmis, supras, kaip svarbu daryti tai, ką iš tiesų mėgsti, jei jūs parodysite tai savo patirtimi. Štai kodėl aš skaitau dukrai savo straipsnius ir tinklaraščius, dalijuosi naujienomis ir pasakoju apie pasiekimus. Ji žino, kad aš turiu tam tikrus tikslus ir troškimus, dėl kurių aš įtemptai dirbu.

11. Mokykite ją būti protinga, kai kalbame apie berniukus.
Protas, intuicija ir pasitikėjimas savo jausmais – reikia atsižvelgti į visus tris punktus. Tegu ji prisimena.

12. Paaiškinkite, kad ją turi vertinti.
Pakalbėkite su ja atvirai apie santykius ir apie tai, kaip jie turi arba neturi klostytis tarp žmonių. Ir ką joje turi matyti aplinkiniai.

You cannot copy content of this page