Gulbių ištikimybė: liūdna žmonių išdraskytos paukščių šeimos istorija

Neįtikėtinai liūdna istorija neseniai nutiko Britanijos mieste Mančesteryje. Paaugliai užmėtė akmenimis gulbių lizdą, kuriame buvo kiaušiniai. Gulbės-tėvai nesugebėjo susidoroti su šia tragedija.

Gulbė patelė buvo rasta negyva šalia išardyto lizdo po to, kai keli paaugliai akmenimis sudaužė kiaušinius ir užmušė neišsiritusius paukščiukus. Kelias dienas rūpestinga mama saugojo sugriautą lizdą, o paskui nugaišo iš sielvarto.

Gulbių šeima, išardyta piktadarių.

Pasak aktyvistų, kurie stebėjo paukščius, gulbinas paliko savo mylimąją po įvykio, o patelė nepaliko lizdo kelias dienas ir verkė vienatvėje iš skausmo.

Ten ją rado negyvą. Ekspertai tvirtina, kad paukštis žuvo iš sielvarto. Atsirado liudininkų, kurie teigė matę, kaip paaugliai mėtė akmenis į paukščių lizdą. Nepaisant to, kad juos greitai nuvijo, piktadariai visgi spėjo pridaryti bėdos.

Istorija žino daugybę atvejų, kai gulbės, vidutiniškai gyvenančios 20-30 metų, mirdavo netekusios savo partnerių, kadangi šios rūšies paukščiai susiporuoja visam gyvenimui.

Kokia būtent buvo mamos-gulbės mirties priežastis – jos jauniklių mirtis ar mylimojo išėjimas, mes taip niekada ir nesužinosime.

Karališkosios gyvūnų apsaugos bendrijos atstovai pareiškia:

„ Taip ypač liūdnas atsitikimas, ir mes buvome labai sukrėsti žinios apie gulbės mirtį. Mes ištirsime šį neseną pasibjaurėtiną įvykį ir kviečiame visus, turinčius bet kokios informacijos, skambinti karštąja linija“.

Gulbės, jų lizdai ir kiaušiniai Britanijoje ginami laukinės gamtos apsaugos įstatymo nuo 1981 m.

You cannot copy content of this page