13 naudingų augalų, kurie pagerins jūsų savijautą

Žmonės didelę laiko dalį praleidžia patalpose, ir tai atsiliepia jų sveikatai, tiek fizinei, tiek emocinei. Todėl kambariniai augalai būtini kiekviename bute. Jie išvalys orą, gerins gyventojų savijautą ir taps dizaino elementu.

1. Levanda.


Levandą žmonės naudoja jau tūkstančius metų. Ši gėlė aktyviai naudojama medicinoje medikamentų nuo nemigos gamybai, nervų raminimui, pagalbai esant depresijai. Levandos kvapas ramina, yra vienas pagrindinių aromaterapijos instrumentų.

Buvo atlikta daugybė tyrimų ir rezultatas buvo vienas – levanda palankiai veikia žmogaus organizmą. Šios gėlės kvapas mažina padidėjusį širdies ritmą, ramina nervų ląsteles. Kelios gėlės papuoš jūsų butą ir padovanos ramybės pojūtį.

2. Spatifilis.

Spatifilis, arba taikos lelija, garsėja savo gražiais baltais žiedais. Be to, ji efektyviai valo orą nuo toksinų, pelėsio sporų. Jei jūs atsikratysite visų dirbtinių oro valytojų ir pakeisite juos keliomis taikos lelijomis, oras bute taps žymiai kokybiškesnis ir švaresnis. Juk spatifilis laikomas organiniu oro valytoju.

3. Kalankė.

Kalankė gerai prigija patalpose su mažesne drėgme. Svarbiausia – gausiai ir laiku ją laistyti ir nupjauti pažeistus žiedlapius. Ji taps oro drėkintoja. Žiedlapių pagalba galima greitai išgydyti žaizdas ir kitus pažeidimus.

4. Alijošius.

Alijošius, arba „nemirtingumo augalas“, senovės Egipte buvo reikšmingas augalas. Jis saugojo būstą nuo piktųjų dvasių, nešė gerą energiją. Mokslas sako, kad alijošius pašalina iš oro kancerogenus ir išskiria deguonį, kuris padeda žmogui greitai užmigti ir pabusti geros nuotaikos. Alijošius palankiai veikia atmintį, gerindamas ją. Keli vazonai su šiuo augalu dovanos jaukumo ir komforto jausmą.

5. Gebenė lipikė.


Daugumai žmonių gebenė asocijuojasi su piktžole, nes jie nežino, kad ji gerai valo orą nuo žalingų elementų. Ji gerai sugeria tabako dūmus, smogą, tuo pačiu darydama orą švaresniu ir komfortiškesniu. Be to, ją labai lengva prižiūrėti. Jai beveik nereikia saulės šviesos ir vandens.

6. Mirta.

Mirtos medis laikomas gyvenimo simboliu. Senovėje mirta buvo laikoma pagrindiniu taikos simboliu. Šiuolaikiniame bute šis augalas normalizuoja klimatą ir valo orą dėka specialios lapuose esančios medžiagos. Be to, mirta atrodo estetiškai ir neįprastai, skiriasi nuo kitų gėlių.

7. Lauras.


Lauras primena mirtos medį, bet visgi skiriasi kai kuriomis funkcijomis. Be oro valymo, lauras dar ir dezinfekuoja atmosferą, o taip pat sugeria nereikalingą drėgmę. Tai apsaugo nuo pelėsio atsiradimo. Džiovinti augalo lapai pravers kulinarijoje kaip prieskoniai. Jo priežiūra nesudėtinga.

8. Uošvės liežuvis.

Sansevjera, arba uošvės liežuvis – natūralus, efektyvus ir galingas oro valytojas. Jis prisotina atmosferą deguonimi ir naikina visus įmanomus toksinus ir žalingus organizmus. Gerai tiks nedideliam butui, kadangi mėgsta siauras erdves.

9. Bazilikas.

Bazilikas turi minkštus ir šiurkščius lapus, malonų aromatą ir slaptą komponentą – linalolą. Tai organinis junginys, plačiai naudojamas aromaterapijos ekspertų. Linalolas ramina nervų sistemą, pakanka kelias minutes pauostyti baziliko lapelį, kad išvengtumėte stresinės situacijos. Bazilikas taipogi pravers virtuvėje įvairių kulinarinių šedevrų paruošimui.

10. Fikusas.


Fikusas yra stiprus oro valytojas ir drėkintojas, prisotina patalpą grynu deguonimi ir pašalina žalingus toksinus, virusus. Nors jis ir reiklus priežiūrai, tačiau jo funkcijos jį pateisina.

11. Kiparisas.


Kiparisas pravers sergantiems hipertonija. Jis idealiai drėkina sausą orą, padeda atsikratyti galvos skausmo, palaiko atmosferos švarą patalpoje. Jis išmeta į orą papildomą medžiagą, kuri padidina drėgmės lygį.

12. Kavamedis.

Kavos kvapo mėgėjams tiesiog būtinas augalas, kuris išskiria atitinkamą aromatą. Kavamedis – natūralus dezodorantas, kuris pripildo kambario orą kavos kvapo, tuo pačiu sukurdamas jame jaukumą.

13. Dekoratyvinis citrinmedis.


Citrina žinoma savo naudingomis savybėmis ir rūgščiu skoniu. O dekoratyvinis citrinmedis valo orą kambaryje, dezinfekuoja jį. Be to, medis duoda vaisius. Be švaraus oro, jūs gausite naminių citrinų.

You cannot copy content of this page