6 įrodymai, kad jūsų katinas naudingas jūsų sveikatai

Naminių gyvūnų buvimas gali turėti išskirtinį terapinį efektą. Tuo įsitikinę tie, kurių namuose yra numylėtinis. Greičiausiai niekada nesibaigs ginčas, kas turi gyventi namuose – katė ar šuo. Bet egzistuoja šeimos, kuriose sėkmingai gyvena šios abi rūšys ir jaučiasi puikiai.

Katės buvimas padeda greičiau įveikti net pačius sunkiausius momentus
Keli tyrimai parodė, kad naminė katė padeda susidoroti su išsiskyrimu ir liūdesiu. O viskas todėl, kad kartais mes kalbamės su gyvūnais, manydami, kad jie klausosi mūsų. O svarbiausia – jie niekada nesmerkia mūsų, o tai gali būti svarbiausia.

Vien tik jų žvilgsnis gerina nuotaiką
Įdomus tyrimas parodė, kad vaizdo įrašų su katėmis ir kačiukais peržiūra internete gali išlaisvinti mūsų energiją ir įkrauti pozityvo. Galima tik įsivaizduoti, ką gali gyva katė!

Jūs geriau miegosite
Tai patys mieguisčiausi gyvūnai iš kada nors egzistavusių. Ir turbūt jie gali kažko išmokyti ir žmogų. Šalia ramiai snaudžiantis katinas ne tik atpalaiduoja, bet ir daro jūsų miegą gilesnį.

Kas liečia ekologiją, tai katės buvimą galima sulyginti su nedideliu automobiliu 10-15 metų bėgyje.
O štai stambus šuo po savęs paliks atliekų daugiau, nei visureigis.

Sveika širdis
Pasak tyrimo, kuriame dalyvavo 4000 amerikiečių su vienodais sveikatos rodikliais, katės priežiūra turi raminamąjį poveikį. O tai mažina širdies problemų išsivystymo tikimybę 30%.

Savotiškas jausmų pasireiškimas
Daugelis tvirtina, kad katės mažiau švelnios, nei šunys. Bet tiesa yra ta, kad šie gyvūnai irgi yra unikalios asmenybės, todėl visiškai nebūtina, kad jie išreikštų savo prieraišumą taip pat, kaip ir šunys.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page