6 produktai, kuriuos vartodami jūs greitai pavargstate

Jei jus dažnai traukia prigulti vidury darbo dienos, to priežastimi gali būti ne miego trūkumas, o neteisingas racionas, sudarytas iš produktų, atimančių energiją.

Jei jūs pradėjote pastebėti, kad netenkate jėgų jau vidury dienos, galbūt problema mityboje. Mes sudarėme produktų, kurie negatyviai veikia savijautą ir turi įtakos greitam nuovargiui, sąrašą. Koreguokite savo racioną!

Balta duona

Jei anksčiau jūs manėte, kad balta duona kenkia tik jūsų figūrai, mes turime blogų naujienų: ji veikia organizmą lygiai taip pat, kaip visi žalingi angliavandeniai, o būtent – stimuliuoja kasos darbą ir provokuoja greitą insulino gamybą.

Atminkite, kad balta duona – tai ne tik batonai ir bandelės, bet ir skrebučiai, sumuštiniai ir, žinoma, pica. Jei jūs norite ilgai išlikti darbingi – pietums rinkitės kitus patiekalus. Mes, pavyzdžiui, mėgstame naudingus užkandžius: riešutus, moliūgų sėklas,
proteino kokteilius.

Saldumynai

Jei jūs įpratote pusryčiauti saldžiai, rytui palikdami visa kas skanu ir kenksminga, nesistebėkite, kad apie pietus jūs jaučiatės nuvargę.

Dribsniai, jogurtai, kruasanai ir kiti tipiški rytiniai produktai turi anomalias cukraus dozes, o staigūs cukraus šuoliai kraujyje, kaip mes jau sakėme, verčia organizmą gaminti hormoną insuliną, kad sumažintų gliukozės lygį, ir provokuoja apetito augimą.
Įtraukite į savo racioną sveikas košes ar dribsnius, kurie neturi cukraus.

Kava

„Kaip gali žvalus rytas būti be kavos?“, nesuprasdami paklausite jūs ir būsite visiškai teisūs: kofeinas, patekdamas į kraują ir įtakodamas intensyvų adrenalino išsiskyrimą tikrai daro mus energingesnius.

Tik štai tokie po espreso puodelio mes būname visiškai neilgai. Svarbu ir tai, kad kava sukelia pripratimą: po kelių savaičių kavamanijos organizmas paprasčiausiai nustoja reaguoti į šį gėrimą.

Mes rekomenduojame būti atsargesniais su kava ir esant bet kokiai galimybei rinktis gėrimus-pakaitalus. Žalia arbata, šviežiai spaustos sultys ar imbierinis gėrimas su citrina padės jums pabusti ne ką blogiau.

„Sunki“ mėsa

Nuo pusryčių einame prie pietų: užkietėję mėsėdžiai, įpratę pietums valgyti raudoną mėsą, turi žinoti, kad šio produkto virškinimui organizmas naudoja daugybę energijos, o tai, žinoma tiesiogiai veikia darbingumą ir produktyvumą.

Patariame perkelti mėsiškus pietus į išeigines arba pietums rinktis nedideles liesos mėsos porcijas.

Greitas maistas

Net pats sočiausias greitas maistas dėl daugelio priežasčių netinka kokybiškiems pilnaverčiams pietums: tai riebus ir labai sunkus maistas, po kurio norisi ilsėtis. Tą patį galima pasakyti apie kitus sūdytus ir rūkytus užkandžius.

Mes stengiamės greitą maistą pakeisti sveiku ir ruošti paprastus ir naudingus užkandžius, kurie nepakenks figūrai ir leis visą dieną išlikti darbingiems.

Energetiniai gėrimai

Liūdna, bet faktas: žvalumo jausmą po energetiko mes jaučiame ne dėl L-karnitino ir taurino, esančio jo sudėtyje, o cukraus ir kofeino dėka.

Mes akimirksniu išgyvename bendrą aktyvumo pliūpsnį, tačiau praėjus kelioms valandoms po to, kai jūs „pasikrovėte“ energetiko skardine, jums kyla galvos skausmas ir nuovargis, o nuotaika staiga subjūra.

You cannot copy content of this page