“6 žiedlapių” dieta: ji nenusibos! Kasdien naujas produktas

„6 žiedlapių“ dietą pirmą kartą įdiegė praktikoje žymi dietologė Ana Juhanson iš Švedijos. Sistemos principas paprastas: dieta padalinta į 6 dienas, kurių bėgyje galima valgyti vieną produktą.

Dietos esmė yra baltymų ir angliavandenių dienų kaitaliojime. Vienadienėse monodietose negalimas nesuderinamų produktų maišymas, todėl pasiekiamas ženklus svorio netekimas.

Dietos autorė siūlo vizualizuoti lieknėjimo procesą. 1 diena – 1 žiedlapis su produkto pavadinimu. Prieš miegą reikia nuplėšti lapelį kaip praeito etapo ir numesto svorio simbolį. Didesnei motyvacijai numesto svorio kiekį gramais ir kilogramais galima rašyti į gėlytės centrą.

Pagrindinė „6 žiedlapių“ dietos taisyklė – negalima keisti vietomis dienų, o taip pat pridėti produktų iš kitų dienų. Maisto kiekis neturi viršyti 1,5 kg, o skysčio kiekis turi būti ne mažiau 1,5 l. Per visą dietos laikotarpį reikia atsisakyti alkoholio, cukraus, kavos, saldžių gazuotų gėrimų.

„6 žiedlapių“ dietos meniu

1 diena – žuvis. Visos dienos bėgyje galima valgyti žuvį, paruoštą bet kokiu dietiniu būdu. Nuo kepimo aliejuje geriau atsisakyti. Taip pat galimas žuvies sultinys ir žalumynai.
2 diena – daržovės. Galimos bet kokios daržovės, išskyrus bulves, bet kokio paruošimo. Salotos, daržovių glotnučiai, troškiniai be mėsos taip pat sveikintini.
3 diena – višta. Bet kokios paukštienos dalys, išskyrus odelę, bet kaip paruoštos. Taip pat galimas vištienos sultinys ir žalumynai.
4 diena – grūdai. Bet kokios košės, išskyrus kvietinę ir manų, paruoštos vandenyje ir su minimaliu druskos kiekiu. Taip pat galimi pilnagrūdžiai duoniukai, daiginti grūdai.
5 diena – varškė. 1-5% riebumo varškė be cukraus ir rauginto pieno produktai be priedų.
6 diena – vaisiai. Bet kokie vaisiai ir uogos. Ribotas kiekis bananų leidžiamas pirmoje dienos pusėje.
7 dieną Ana Juhanson siūlo padaryti iškrovą. Prie įprastos mitybos grįžkite palaipsniui. Patariame nors mėnesio bėgyje prisilaikyti kalorijų skaičiavimo schemos.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page