7 dalykai, kuriuos jūs visada turite sakyti jūsų vaikui

Tegu mūsų vaikai būna laimingi!

Vaikai emociškai formuojasi dėka tų žodžių, kuriuos jiems sako tėvai.
Norite išauklėti kompleksuotą žmogų – visada kritikuokite savo vaiką.

Taip, tėvai irgi žmonės ir daro klaidas. Bet svarbiausia – laiku sustoti. Juk vaikai – vertingiausia, ką mes turime.
Štai 7 frazės, kurias mes privalome kasdien sakyti savo vaikams.

1. Aš tave myliu.
Negalvokite, kad mūsų vaikai pagal nutylėjimą žino,kad jūs juos mylite. Jūs turite tai sakyti su nuoširdžiomis emocijomis ir taip dažnai, kaip tik galite.
Tai būdas leisti vaikams suprasti, kad jie gali jumis pasitikėti. Jie jaučiasi ypatingais, laimingais, patenkintais, žinodami kad juos myli ir dievina.

2. Aš tavimi didžiuojuosi.

Jei jūs norite išauklėti savimi pasitikinčius žmones, tai visada turite sakyti vaikams, kad didžiuojatės jų didelėmis pergalėmis ir mažais pasiekimais. Jie turi žinoti, kad jūs žavitės jų progresu. Tai skatins juos judėti toliau.

3. Atleisk man.
Kartais tėvai gali išreikšti agresyvumą savo vaikams ir linkę per smarkiai reaguoti į nereikšmingas problemas. Ir jei jūs neteisūs – reikia atsiprašyti. Tai – ne silpnumas, tai – pagarba vaikams. Jūs rodote jiems teisingą pavyzdį.

4. Aš tau atleidžiu.


Disciplina būtina vaiko auklėjimui. Žaislų ir įrenginių konfiskavimas, kažkokių privilegijų atėmimas yra tinkamos bausmės jūsų vaikams. Bet kai jie suvokė klaidą ir prašo atleidimo – jums reikia jiems atleisti.

5. Aš klausau.
Būkite kantrūs su savo vaikais ir duokite jiems laiko išreikšti save. Daugumai vaikų kyla problemų mokykloje tik todėl, kad jie dar nemoka reikšti savo minčių. Pokalbis stiprina pasitikėjimą, daro vaikus labiau pasitikinčius savimi.

6. Tai – tavo atsakomybė.
Kai jūsų vaikas pakankamai brandus, kad atliktų pareigas namie, svarbu duoti jam tas užduotis, už kurias jis bus atsakingas. Tai gali būti indų plovimas, gėlių laistymas. Tokiu būdu jūs auklėjate atsakingus žmones.

7. Tu turi visa, ko reikia.
Kartais vaikai nedalyvauja kažkur tik todėl, kad bijo pralaimėti. Svarbu juos palaikyti tuo momentu. Tokios paprastos frazės kaip „tu turi viską, ko reikia, kad išlaikytum testą“ arba „tu gerai mokeisi ir tau pavyks“ suteiks jiems pasitikėjimo, nepaisant to, kiek pralaimėjimų jie patyrė.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page