7 folio rūgšties deficito požymiai, kuriuos daugelis ignoruoja!

Kas yra folatas arba folio rūgštis? Tai vitamino B tipas, kuris padeda kūnui atstatyti DNR struktūrą ir gaminti eritrocitus. Folio rūgštis yra vandenyje tirpus vitaminas ir nesilaiko organizme ilgą laiką , o išeina su šlapimu. Tai reiškia, kad būtina nuolat papildyti folio rūgšties atsargas, priešingu atveju po kelių savaičių organizmas kentės nuo jos trūkumo.

Folio rūgšties deficito simptomai

1. Opos burnoje arba ištinęs liežuvis. Šis simptomas pasirodo prieš anemiją. Šiuo atveju liežuvis ištinsta ir tampa raudonas arba blizgus, ypač galiukas ar kraštai. Žaizdos burnos ertmėje gali atsirasti visos anemijos periodo metu.
2. Skonio praradimas. Trūkstant folio rūgšties, be žaizdų burnoje, žmogus daugiau nejaučia maisto skonio.
3. Skrandžio ir žarnyno susirgimai. Anemija dažnai priveda iki žarnyno problemų, sukeldama vidurių užkietėjimą.
4. Nuolatinis nuovargis, silpnumas, blyški oda. Mūsų organizmui reikia eritrocitų, kad perneštų deguonį po visą kūną ir raumenų audinius. Folio rūgštis įtakoja eritrocitų gamybą, štai kodėl jos trūkumas sukelia foliodeficitinę anemiją.
5. Dusulys ir galvos svaigimas. Šie du simptomai, o taip pat alpimas gali būti folio rūgšties deficito priežastys.
6. Dėmesio koncentracijos problemos. Jūs galite tapti išsiblaškęs ar užmaršus trūkstant folato. Dirglumas irgi yra paplitęs simptomas.
7. Skausmai kūne. Foliodeficitinė anemija gali sukelti skausmus krūtinėje ir kojose, o taip pat galvos skausmus.

Laimei, folio rūgšties deficito problemą galima greitai išspręsti taisyklingos mitybos pagalba. Įtraukite į racioną tamsiai žalias daržoves, tokias kaip brokoliai, Briuselio kopūstai ir šparagai, o taip pat citrusinius ir vitaminizuotas košes pusryčiams.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page