7 prietaisai, kurie kasdien vagia elektrą, o jūs to nė nenutuokiate

Tiesą sakant, kartais man atrodo, kad prie mūsų skaitiklio prisijungė kaimynai, todėl kilovatų skaičius toks didelis. Bet žinoma, tai kvailystės!

Susidomėjęs elektros energijos vartojimo klausimu, aš sužinojau, kad mūsų namuose visgi yra „vagišių“! Tačiau tai ne kaimynai.
Kas gi jie?

1. Televizorius

Televizoriai yra beveik kiekviename bute ir kiekviename name. Dažnai vienai šeimai tenka po 2-3 televizorius.
Beveik visada televizorius išjungiamas pulto pagalba. Tačiau jis toliau dirba miego režimu ir eikvoja elektros energiją. Vienas „išjungtas“ televizorius suvartoja apie 25 Vt per parą arba 700 Vt per mėnesį!

2. Skaitmeninės ar palydovinės televizijos priedėlis

Priedėlis yra prijungtas prie televizoriaus ir kartu su juo jis neatsijungia nuo tinklo, vartodamas apie 150-200 Vt per parą. Tai yra per mėnesį – iki 6 kVt.

3. Kompiuteris

Tas pats ir su stacionariu kompiuteriu. Jis lyg ir išjungtas. Tačiau įjungtas į rozetę vienas kompiuteris įsigudrina per parą pagrobti 100 Vt. Tai yra apie 3 kVt per mėnesį.

4. Šaldytuvas

Įjungtas į tinklą pastoviam darbui šaldytuvas naudoja 750 Vt per parą. Ir tai apie 22-23 kVt per mėnesį.
Tačiau yra vienas niuansas: kuo šilčiau virtuvėje, tuo sunkiau dirbti šaldytuvui ir tuo daugiau elektros energijos jis eikvoja. Iš ko seka loginė išvada – nemontuokite šaldytuvo šalia viryklės, kaitlentės, orkaitės ar radiatoriaus.

5 ir 6. Tai elektrinis virdulys ir skalbimo mašina

Skalbimo mašina miego režime gali pavogti apie 20-30 Vt per parą.
Dėl virdulio: nevirinkite pilno virdulio, jei jums reikia paruošti tik puodelį arbatos. Tai bus ir ekonomiškiau, ir sveikiau

7.Krovikliai

Šie „mažyliai“ vartoja nedaug. Apie 1-1,5 Vt per parą. Tačiau dažniausiai kasdien mes naudojamės ne vienu krovikliu, o keliais iškart. Ir dauguma jūsų juos taip pat palieka įjungtus į tinklą. Tai ne tik neekonomiška, bet dar ir pavojinga!

You cannot copy content of this page