Žali pušies kankorėžiai – sveikatos eliksyras, kurį gali pasidaryti kiekvienas

Uogienė iš jaunų pušies kankorėžių – puiki priemonė nuo kosulio ir bronchito.

50-60 kankorėžių reikia užpilti 2 l vandens emaliuotame inde, užvirinti ir pavirti 2 val ant lėtos ugnies. Po to kankorėžius išimti, nuovirą ataušinti, įdėti į jį 2 kg cukraus ir dar 1,5 val pavirinti ant lėtos ugnies. Gatavą uogienę vartoti po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną 10 min prieš valgį, kol pasveiksite.

Pušų medus gerai padeda esant inkstų ligoms ir visiems peršalimo susirgimams.

Jaunus pušies kankorėžius reikia susmulkinti, sudėti juos į puodą, užberti cukrumi, padėti indą saulėtoje vietoje ant palangės ir laikas nuo laiko supurtyti. Po kelių dienų gausis tirštas malonaus skonio sirupas. Dėkite jį į visus atšaldytus gėrimus, gerkite juos, o taip pat suvalgykite kankorėžius. Ir taip iki pasveikimo.

Dar visai maži žali pušies kankorėžiai padės atsikratyti inkstų ir tulžies pūslės akmenų. Priskinkite jų, sudėkite į puodą ir užpilkite vandeniu (kad padengtų). Pavirinkite 5 min. Kai nuoviras atauš, perkoškite jį ir gerkite po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Gydymo kursas – 3 savaitės.

Ūmaus ir chroniško faringito gydymą rekomenduojama pradėti nuo inhaliacijų. Tam susmulkina ir sumaišo po lygiai pušų kankorėžius, medetkos, eukalipto ir ramunėlės lapus, po to 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpila 0,5 l verdančio vandens ir 7 min įkvepia burna einančius nuo nuoviro garus. Procedūrą atlieka ne mažiau 5 kartų per dieną.

Viena mano pažįstama išmokė mane gydyti peršalimą, ŪVRS, bronchitą ir pneumoniją (plaučių uždegimą) pušų medumi. Šio recepto veiksmingumu aš įsitikinau, kai smarkiai peršalau po to, kai permirkau lietuje. Jau sekantį rytą man pakilo temperatūra, atsirado sloga ir kosulys. Tada pažįstama atnešė man indelį su vaistu, pasakė, kaip jį vartoti ir aš pradėjau gydymą. Po 3 dienų iš peršalimo neliko nė pėdsako!

Taigi, kad paruoštumėte pušų medų, sudėkite į emaliuotą dubenį pušies kankorėžius ir užpilkite juos vandeniu taip, kad jie būtų padengti 3-4 cm. Po to pastatykite indą ant nedidelės ugnies, užvirinkite turinį ir pavirinkite uždengę dangčiu 30 min.

Nuimkite nuo ugnies, ataušinkite iki 40-50 laipsnių temperatūros ir perkoškite. Supilkite į kiekvieną nuoviro litrą po kilogramą cukraus ir pavirkite ant lėtos ugnies 1,5-2 val.

Gatavą pušų medų laikykite stiklainyje apatinėje šaldytuvo lentynoje. Vartokite esant būtinybei po 1 arbatinį šaukštelį, ištirpindami stiklinėje šiltos arbatos ar pieno, 3 kartus per dieną.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page