Kaip teisingai saugoti šviežią žuvį: 4 vertingi patarimai
Bet prieš pokalbį apie saugojimą įsitikinkime, kad prieš jus tikrai šviežia žuvis, nes jei ji nuo pradžių „su kvapeliu“, tai jokie patarimai jos jau neišgelbės. Pirmiausia visada atkreipkite dėmesį į akis: jos neturi būti tamsios ar blausios. Purvinai pilka ar rudai geltona spalva irgi rodo į tai, kad tokios žuvies pirkti neverta.
Dar vienas nelabai šviežios žuvies požymis – tai išsipūtęs pilvas ir blausūs žvynai, kurie atsiskiria nuo kūno ar byra. Jokių gleivių ar aštraus amoniako kvapo neturi būti, o paspaudus kūną jis turi iškart atstatyti formą. Jei lieka įspaudų, reiškia, žuvis jau pradėjo gesti.
Niekada nelaikykite žuvies maišelyje
Plastikinis maišelis puikiai tiks tam, kad parsineštumėte žuvį namo iš parduotuvės, bet neverta ten jos laikyti. Jei jūs neplanuojate iš karto ruošti žuvies, kurią ką tik nusipirkote, tai geriau ją suvynioti į kepimo popierių ir dėti į šaldytuvą.
Būtinai išdarinėkite žuvį
Dėdami žuvį į šaldytuvą, nepamirškite jos išdarinėti. Be vidaus organų ir žiaunų žuvis pragulės šaldytuve žymiai ilgiau.
Pašalinkite nereikalingą drėgmę
Po to, kai išdarinėsite žuvį, ją reikia kruopščiai nuplauti tekančiu vandeniu ir iš visų pusių nutrinti popieriniais rankšluosčiais. Kuo mažiau drėgmės liks, tuo ilgiau laikysis žuvis.
Naudokite natūralius konservantus
Natūralūs konservantai žuviai yra druska, citrinų sultys ir aliejus be kvapo. Truputį pasūdę žuvį ar apipurškę citrinų sultimis, jūs ne tik prailginsite jos saugojimo laiką, bet ir padarysite skonį subtilesniu. Aliejus skonio neįtakos, užtai padės sulaikyti mikroorganizmų vystymąsi.