4 būdai dezinfekuoti indų kempinėlę ir neleisti daugintis bakterijoms

Ne unitazo dangtis, o kempinėlė indams plauti mokslininkų pavadinta vienu nešvariausių daiktų namuose. Tokiu nešvariu, kad jei ne gaila pinigų, tai paprasčiausia padaryti ją vienkartine ir išmesti po kiekvieno plovimo. Tačiau tai per didelis švaistymas. Kaip efektyviausiai valyti kempinėles? Kol kas lyderiauja šie 4 būdai.

Kempinėlės dezinfekavimas

Išoriškai sveika kempinėlė turbūt jau tapo bakterijų ir kitų mikrobų gyvenamąja vieta, todėl verta pagalvoti, kaip ją sterilizuoti. Namų sąlygomis tam pakanka paprasto baliklio. Darome tirpalą santykiu trečdalis puodelio cheminės priemonės litrui vandens, kad konsistencija būtų tiršta. Užmerkiame jame kempinėlę mažiausiai 5 minutėms, o paskui kruopščiai daug kartų išplauname. Tyrimai parodė, kad tai nužudo 99,9% visų gyvių, kas atitinka švaros standartus maisto pramonėje.

Dezinfekavimas mikrobangų krosnelėje

Mitai apie šią piktą ir baisią visam kas gyvas mikrospinduliuotę ne taip jau toli nuo tikrovės ir mes galime išnaudoti tai savo tikslams. Reikia gerai sudrėkinti kempinėlę, leidžiant jai sugerti maksimalų kiekį vandens, po to dėti į mikrobangę ir nustatyti aukštą temperatūrą. Pakanka 2 minučių, kad nužudytumėte beveik visus mikrobus.

Kempinėlė indaplovėje

Jei jūsų indaplovėje yra „sauso karščio“ režimas, galite pabandyti išvalyti kempinėlę nuo mikrobų jo pagalba. Tiesiog įdėkite ją kartu su indais ir įjunkite šį režimą – sausas karštis nužudys daugiau nei 99% bakterijų.

Mirkymas acte

Geras, koncentruotas actas mikroorganizmams irgi ne prie širdies, o jei dozė didelė, tai mirtis garantuota. Imame kempinėlę ir apliejame actu, kol medžiaga maksimaliai prigers drėgmės. Ir paliekame 5, o geriau 10 minučių, po ko lieka tik išskalauti kempinėlę.

You cannot copy content of this page