Kaip teisingai kepti mėsą ir žuvį: 11 patarimų

Gali pasirodyti, kad iškepti mėsą ir žuvį visai paprasta. Pakanka tik įkaitinti aliejų keptuvėje ir sudėti ten gabalėlius. Tačiau išties šis procesas reikalauja atskirų žinių. Išmokus kelias kepimo taisykles ir pritaikius jas praktikoje jūsų patiekalai visada bus švelnūs ir sultingi viduje, o taip pat su traškia plutele išorėje.

Kaip skaniai iškepti mėsą ir žuvį
1. Kepkite mėsą ir žuvį tik ant rafinuoto aliejaus. Jo kiekis turi sudaryti apie 8% produkto masės. Taipogi keptuvė turi būti storu dugnu.

2. Kad mėsa gerai iškeptų, ją reikia nusausinti popierinėmis servetėlėmis ar rankšluosčiais. Esmė tame, kad drėgmė sukelia garus, kurie lėtina kepimo ir apskrudimo procesus.

3. Mėsą reikia ruošti iškart prieš patiekiant. Sūdyti prieš kepimą neverta, kadangi tai išprovokuos sulčių netekimą. Geriau pabarstyti druska likus kelioms minutėms iki kepimo pabaigos. Rezultate jums išeis traški plutelė. O kad parustų, mėsą reikia pabarstyti cukraus pudra.

4. Kad plutelė iš džiūvėsėlių būtų ne juoda, o auksaspalvė, iš pradžių apvoliokite mėsą ar žuvį kiaušinio plakinyje, o paskui džiūvėsėliuose.

5. Negalima dažnai vartyti mėsos, kai jūs ją kepate.

6. Kad suminkštintumėte senų gyvūnų mėsą, užmarinuokite ją. Jei nėra laiko, aptepkite garstyčiomis. Didesniam minkštumui mėsą galima pamušti virtuviniu plaktuku ir aplieti citrinų sultimis.

7. Mėsą ir kotletus reikia dėti tik į gerai įkaitintą keptuvę. Įlašinkite į aliejų kelis lašus vandens: jei jie suspirga ir beveik iškart išgaruoja – pradėkite kepti.

8. Kad kepant žuvį išvengtumėte nemalonaus kvapo, į keptuvę įdėkite žalios bulvės gabalėlius.

9. Kepdami nedidelius mėsos gabalėlius, nenaudokite dangčio. Taip pat nepilkite daug aliejaus.

10. Kad mėsa būtų skanesnė, prieš kepimą palaikykite ją porą minučių verdančiame vandenyje.

11. Jei jūs norite, kad svogūnai mėsai įgautų apetitiškai geltoną spalvą, apvoliokite juos miltais.

Apsiginkluokite šiais kulinariniais patarimais ir naudokitės jais į sveikatą. Galiausiai kulinarinėse varžybose su mėsa ir žuvimi pergalė visada bus jūsų pusėje!

Gero apetito!

You cannot copy content of this page