Arbatos mėgėjai sensta lėčiau nei tie, kurie jos negeria. Ir yra dar kai kas…

Pasirodo, mūsų rytinis arbatos puodelis naudingesnis, nei mes manome

Nesenas tyrimas, atliktas mokslininkų iš nacionalinio Singapūro universiteto, parodė, kad pas žmones, kurie reguliariai geria arbatą, įvairios smegenų sritys „susijusios tarpusavyje efektyviau“, palyginus su tais, kurie jos negeria.

Tai savo ruožtu palankiai atsiliepia pažintinėms funkcijoms ir apsaugo jas nuo su amžiumi susijusio nuosmukio. Tyrėjų grupė padarė šį atradimą ištyrusi 36 pagyvenusių žmonių neurovizualizacijos duomenis.

„Mūsų rezultatai yra pirmas teigiamos arbatos gėrimo įtakos smegenų struktūrai įrodymas, ir leidžia manyti, kad reguliarus arbatos vartojimas atlieka apsauginį poveikį prieš smegenų organizavimo mažėjimą su amžiumi“ , – paaiškino grupės vadovas daktaras Fen Lei.
Tyrimas buvo atliekamas kartu su Esekso ir Kembridžo universitetų darbuotojais, o rezultatai buvo publikuoti moksliniame žurnale Aging 2019 m birželio 14.

Praėję tyrimai parodė, kad arbatos vartojimas naudingas žmogaus sveikatai, o teigiami efektai įtraukia nuotaikos gerėjimą ir širdies bei kraujagyslių susirgimų, vėžio ir diabeto profilaktiką.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page