Atmintinė vasarai. Kiekvienas sodininkas žino:norint gauti gerą derlių, augalus reikia pakankamai maitinti. Bet kuo?

Kiekvienas sodininkas žino:norint gauti gerą derlių, augalus reikia pakankamai maitinti. Bet kuo?

1. Pasirodžius daigams 3-4 lapelių vystymosi fazėje agurkus reikia apdirbti sekančiu mišiniu: į kibirą vandens įpilti 30 lašų jodo, 20 g ūkiško muilo ir 1 l pieno. Purškimą tokiu mišiniu galima atlikti kas 10 dienų.

2. Iš vakaro užmerkti kepalą duonos vandens kibire, ryte sutraiškyti duoną, įpilti mažą buteliuką jodo, išmaišyti kibire vandens ir papurkšti agurkus. Likusį skystį galima laikyti vėsioje vietoje. Šiuo mišiniu apdirbti lysves kas 2 savaites, ir iki rudens ir agurkai, ir virkščios išsilaikys žali.

3. Ištirpinti kibire vandens 2 l išrūgų ir 150 g cukraus. Papurkšti ir palaistyti agurkus. Po tokio apdirbimo agurkai ir pipirai vėl užmezga vaisius.

4. 700 g stiklainį svogūnų lukštų suberti į 10 l kibirą vandens ir užvirinti, nuimti nuo ugnies, uždengti dangčiu ir leisti pastovėti 12-14 val. Nukošti, nuspausti lukštus. Atskiesti vandeniu: 1 l nuoviro – 4 l vandens. Gausiai purkšti agurkų virkščias ir apipurkšti bei palaistyti gruntą.

5. Purkšti ir palaistyti gruntą išrūgų tirpalu: 1 l išrūgų 5 l vandens.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page