Dilgėlė – tikras pavasario daktaras. Štai kaip ją naudoti
Ne piktžolė, o gamtos dovana!
Mažai kas žino, kad dilgėlė turi daug gydomųjų savybių. Šiuose vaistiniuose augaluose gausu vitaminų K ir B2. Jie turi gana didelį kiekį karotino, askorbino rūgšties, pantoteno rūgšties, baltymų, krakmolo, angliavandenių, geležies ir kalio druskų. Dilgėlės lapai ir šaknys turi iki 22% riebiųjų aliejų.
Pagrindinės gydomosios dilgėlės savybės – valomosios. Ji didina eritrocitų kiekį, normalizuoja kraujo sudėtį, mažina gliukozės lygį kraujyje ir praturtina organizmą vitaminais.
Geriausia iš dilgėlės pasigaminti arbatą. Pakanka užpilti 2 valgomuosius šaukštus džiovintų lapų stikline virinto vandens ir leisti pastovėti.
Gerkite šį gėrimą po 50 ml 3 kartus per dieną mėnesio bėgyje. Sąnarių, raumenų ir dantų skausmas dings, o regėjimas pagerės.
Tokia arbata naudinga jūsų imuninei sistemai. Gausi vitaminų A,C, D, E ir K, lecitino ir antioksidantų, dilgėlių arbata gali padėti kovoti su stresu ir nuovargiu. Be to, ji žudo bakterijas organizme. Jei jūs persišaldėte, gerkite tokią arbatą!
Ji pasižymi laisvinančiu ir šlapimą varančiu efektu, valo inkstus, virškinamąjį traktą, reguliuoja virškinimą ir kovoja su infekcijomis šiuose organuose.
Dilgėlė padės kovoti su diarėja ir stimuliuoti medžiagų apykaitą. Ši efektai kartu su antioksidacinėmis kitų ingredientų savybėmis idealūs lieknėjimui!
Be to, dilgėlė gerina širdies darbą, o dėka vitamino K didina kraujo krešumą. Dilgėlė taipogi pasižymi antihemoraginiu efektu – galima tepti košelę iš verdančiu vandeniu nuplikytos dilgėlės ant įpjovimo vietų.
Dilgėlės arbata taip pat teigiamai veikia odą, kadangi ji palaiko regeneraciją, greitina randėjimą ir pasižymi antiseptiniu poveikiu.
Dilgėlė – ingredientas , dažnai naudojamas šampūnuose ir procedūrose nuo plaukų lūžinėjimo ir slinkimo, kadangi ji reguliuoja riebalinių liaukų veiklą ir reguliuoja odos struktūrą probleminėse srityse.