Dukrelė ar sūnelis? Kokioms moterims dažniau gimsta mergaitės, o kokioms berniukai

Neginčijama, kad visi tėvai mylės savo vaiką nepriklausomai nuo lyties. Bet neverta neigti ir to, kad vienos mamos labiau nori sūnaus, kai kitos pasiruošusios supirkti būsimai dukrelei visus rožinius kaspinėlius parduotuvėje. Nuo ko priklauso vaiko lytis, kokioms moterims dažniau gimsta berniukai, o kokioms – mergaitės?

X ir Y chromosomos
Mokslas sako, kad vaiko lytis priklauso tik nuo tėvo. Moteris vaisiui perduoda tik X chromosomą, vyras savo ruožtu perduoda tokią pat X – tada gimsta mergaitė. Arba Y chromosomą, tokiu atveju į pasaulį ateis berniukas.
Tikint mokslu, jei tėvai nori berniuko, jie turi bandyti pradėti vaiką likus dienai iki ovuliacijos ir būtent ovuliacijos dieną. Be to, moters orgazmas didina šansus į pasaulį ateiti sūnui, kadangi makšties terpė keičiasi į šarminę, kas turi įtakos greitam spermatozoidų su Y chromosoma praėjimui link kiaušialąstės.

Estrogenas ir testosteronas
Sūnaus gimimą dažnai sieja su motinos asmenybės savybėmis, būtent su stipriu, užsispyrusiu, tvirtu charakteriu. Tai aiškinama tuo, kad vaisiui, kuris iš pradžių neturi lyties požymių, turi įtakos motinos hormonai. Jei moters organizme didelis testosterono kiekis, tai jis didina šansus gimti berniukui.

Energetinis balansas
Vaiko lyčiai taipogi įtakos turi jo motinos energija, o būtent siekis rūpintis ir atiduoti šilumą bei meilę. Jei moteriai stebimas energetinis deficitas, švelnumo trūkumas, tai balanso atstatymui jai tikėtina susilaukti mergaitės, kuri padovanos motinai truputį šilumos. Neišeikvotos teigiamos emocijos numato sūnaus atsiradimą.

Stresas
Mokslininkų tyrimai visame pasaulyje kalba apie tai, kad stresas turi įtakos vaiko lyčiai. Dažniausiai mergaitės atsiranda pas moteris, kurios daug nervinosi, pergyveno ir buvo kamuojamos streso nėštumo metu. Specialistai fiksavo tokį fenomeną po rugsėjo 11 teroro akto ir Berlyno sienos griūties.

You cannot copy content of this page