Gerbkite savo tėvus ir būkite dėkingi jiems už viską!

„Meilė tėvams – visų geradarių pagrindas“,- sakė Ciceronas.

Vedų astrologijos požiūriu, pagarba tėvui dovanoja žmogui sėkmę karjeroje ir visuomeninėje veikloje, o taip pat pasitikėjimą ir stabilumą gyvenime.

O pagarba motinai – ramybę ir taiką, švelnumą ir rūpestingumą bendravime.

Dėl šios priežasties išmintingos knygos dažnai sako, kad jei vaikas negerbia ir nemyli savo tėvų, jis panašus į jauną medį, kuris neturi šaknų, arba į upelį, kuris neturi šaltinio.

Dar daugiau, kaip sakė senovės graikų išminčius Pitakas: „Ką tu pats padarysi dėl savo tėvų, to paties lauk ir iš savo vaikų“.

Turbūt svarbiausias būdas pagerbti tėvus – tai atleisti jiems. Teks pripažinti, kad tobulų tėvų nebūna. Visi tėvai vienaip ar kitaip nepasiekia lūkesčių kartelės, iškeltos jų vaikų.

Mes pagerbiame tėvus, kai klausiame jų patarimo įvairiose gyvenimiškose situacijose. Ne gėda pasikliauti vyresniųjų patarimais ir išmintimi, kai reikia priimti svarbius sprendimus gyvenime.

Dar vienas būdas išreikšti pagarbą tėvams – kalbėti apie juos su pagarba. Mums vertėtų kalbėti apie tėvus gerus žodžius. Gerus žodžius, kol jie gyvi, ir gerus žodžius, net kai jie jau mirę.

Ką dar reiškia „gerbti“? Aukščiausia pagarbos forma – dėkingumas. Todėl gerbkite savo tėvus ir būkite jiems dėkingi!

You cannot copy content of this page