Geriausi šašlykų receptai, kurie jums greitai labai pravers

1. Marinatas su kiviais

Šis receptas tiks tiems atvejams, kai jūsų laikas smarkiai apribotas. Be to, marinato su kiviais receptas išvaduos jus nesėkmingai išsirinkus mėsą (nusipirkote seną, kietą). Sąveikoje su kiviu bet kokia mėsa tampa švelni.

Mums prireiks: 5 kg bet kokios mėsos, 1,5 kg baltųjų svogūnų, 1 kg raudonųjų svogūnų, 4 valgomųjų šaukštų aliejaus, 3 stiklinių vandens, šviežių žalumynų, 1,5 vidutinio kivio (ne daugiau, nes išeis košė), pipirų ir druskos pagal savo skonį. Viską permaišome ir po 40 minučių galima kepti mėsą!

2.Citrininis marinatas kalakutienos šašlykams

Nusprendę gaminti šašlyką iš šio paukščio mėsos, turite žinoti, kad kartu su daugybe dietinių šios mėsos pliusų yra ir svarbus minusas – savotiškas kvapas. Todėl čia tiks ne kiekvienas marinatas.
Mums prireiks: kalakutienos, aliejaus, citrinos, svogūnų, česnakų, juodųjų pipirų, chmeli-suneli, petražolių, garstyčių, druskos.

– Imame citriną ir nupjauname ar nutarkuojame jos žievelę stambia trintuve. Pjaustome svogūnus, dedame prie citrinos žievelės ir kruopščiai spaudžiame, kad atsirastų sulčių;
– dedame gabalėliais supjaustytą kalakutieną;
– iš likusios citrinos išspaudžiame sultis, sumaišome visus prieskonius, aliejų, druską ir garstyčias;
– užpilame šiuo marinatu kalakutieną ir paliekame mažiausiai 3 valandoms.
Viskas!

3. Kiaulienos šašlykas granatų sulčių marinate

Šių šašlykų skonis gaunasi su nedidele subtilia rūgštele.

Mums prireiks: 1 kg kiaulienos (pageidautina sprandinės), 1 l gazuoto mineralinio vandens, 3 didelių svogūnų, druskos ir pipirų pagal skonį, chmeli-suneli, 1 didelio granato ar 1 stiklinės granatų sulčių.

– Kiaulieną gerai nuplauti, nusausinti ir supjaustyti standartiniais vienodais šašlyko gabalėliais;
– mėsą sudėti į puodą ir užpilti mineraliniu vandeniu. Mineralinis papildomai ištrauks kraujo likučius mėsoje. Palikti 60 min.
– supjaustyti svogūnus. Išimti mėsą iš mineralinio vandens, leisti vandeniui nutekėti. Sumaišyti mėsą su svogūnais, dėti druskos, pipirų, prieskonių. Gerai sumaigyti mėsą su svogūnais rankomis, kad svogūnai išleistų sultis ir palikti šaldytuve 2 val.
– iš nulupto granato išspausti sultis. Paimti puodą su mėsa, mažesnio diametro puodo dangčiu ar lėkšte prispausti mėsą taip, kad iš jos išeitų visos sultys, ir supilti į jas granato sultis. Lėtai atleisti dangtį, kad mėsa po truputį sugertų sultis.
– Dėti mėsą į šaldytuvą nakčiai, o ryte keliauti į gamtą ir mėgautis gautu kulinarinio meno kūriniu.

You cannot copy content of this page