5 priežasčių, kodėl reikia gerti kinrožių arbatą

Savo gydomosiomis savybėmis šiam gėrimui niekas negali prilygti.

Ši arbata:

  • stiprina kapiliarius
  • teigiamai veikia aukštą kraujospūdį
  • mažina cholesterolį
  • turi antibakterinį poveikį
  • gerai veikia kepenų ir kasos funkcines savybes
  • aktyvina antialergines savybes
  • turi pasauginių savybių nuo toksiško alkoholio poveikio.

Šis gėrimas rekomenduojamas bet kurio amžiaus žmonėms, jis juk malšina troškulį, reguliuoja apetitą ir gerina virškinimą. Jei geriamas šaltas gėrimas – jis žemina kraujospūdį, jei karštas – pakelia.

Pagrindinės veikliosios medžiagos šios arbatos sudėtyje – vaisinės rūgštys, nepakeičiamos aminorūgštys, mikroelementai, vitaminų kompleksai, tame tarpe ir vitaminas C. Kinrožėje esantis kvercitinas gerina regėjimą, nuima akių nuovargį, padeda išvalyti organizmą, iš organizmo pašalina nereikalingas apykaitai medžiagas. Sudano rožė padeda gamintis tulžiai, saugo kepenis nuo kenksmingo poveikio, gerina medžiagų apykaitą.

Įmetei žiupsnelį Sudano rožės į puodą ir verdi? Taip ir skonį, ir aromatą sunaikinsi. Sudano rožės negalima ilgai irti, o geriausia nevirinti išvis.

Jeigutikslas grynai gastronominis – virink, bet dėl gydomojo poveikio geriau yra užpilti karštu vandeniu.norint gauti labiau prisotintą gėrimą, paimk daugiau užpilo ir jį ilgiau palaikyk uždarame inde (apie 10-15 val.). Standartinis kiekis – 1 arbatinis šaukštelis Sudano rožės vienai vandens stiklinei. Jeigu vanduo imamas iš vandentiekio, tai po to, kai arbatinukas užverda, šiek tiek palauk, o po to užpilk žiedus beveik verdančiu vandeniu.

Šiam gėrimui geriau naudoti stiklinį, porcelianinį arba keramikinį indą, jokiu būdu ne metalinį – gėrimas praras savo skonį ir spalvą. Prisimink, kad teisingai paruošto šio gėrimo spalva bus švari, raudona, su ryškiu rubino atspalviu.

Gerti Sudano rožės (Kinrožės) gėrimą galima įvairiai. Lietingą ir apniukusią dieną – karštą ir su cukrum. O štai vasaros karštyje jį gera gerti su ledu, kaip kokteilį, įmetus dalelę citrinos ir siurbiant pro šiaudelį.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page