Gyvenimas – tai kava, o darbas, pinigai, padėtis, visuomenė – tai puodeliai. Aktualus pasakojimas apie mūsų gyvenimą

Laimingiausi žmonės – ne tie, kurie turi visa kas geriausia, o tie, kurie išgauna visa kas geriausia iš to, ką turi.

Prestižinės aukštosios mokyklos absolventų, sėkmingų, padariusių nuostabią karjerą grupė atėjo į svečius pas savo seną profesorių. Vizito metu užvirė pokalbis apie darbą: buvę studentai skundėsi dideliais sunkumais ir gyvenimiškomis problemomis.

Pasiūlęs savo svečiams kavos, profesorius nuėjo į virtuvę ir grįžo su kavinuku ir padėklu, nukrautu įvairiausiais puodeliais: porcelianiniais, stikliniais, plastikiniais, krištoliniais. Vieni buvo paprasti, kiti brangūs.

Kai absolventai pasiėmė puodelius, profesorius pasakė:

– Atkreipkite dėmesį, kad visus gražius puodelius išsirinko, o paprasti ir pigūs liko. Ir nors tai normalu jums – norėti sau tik gero, bet tai ir yra jūsų problemų ir stresų šaltinis.

Supraskite, kad pats puodelis nedaro kavos geresne. Dažniausiai jis tiesiog brangesnis, bet kartais net slepia tai, ką mes geriame. Iš tiesų visa tai, ko jūs norėjote, buvo paprasčiausia kava, o ne puodelis.

Bet jūs sąmoningai pasirinkote geresnius puodelius, o paskui žvilgčiojote, kam koks puodelis teko.

O dabar pagalvokite : gyvenimas – tai kava, o darbas, pinigai, padėtis, visuomenė – puodeliai. Tai tik instrumentai gyvenimo palaikymui ir išlaikymui.

Tai, kokį puodelį mes turime, nelemia ir nekeičia mūsų gyvenimo kokybės. Kartais, koncentruodamiesi tik į puodelį, mes pamirštame pasimėgauti pačios kavos skoniu.

Laimingiausi žmonės – tai ne tie, kurie turi visa kas geriausia, o tie, kurie išgauna visa kas geriausia iš to, ką turi.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page