Isaacas Larianas sukūrė LOL lėles ir tapo milijardieriumi

Šiandien sunku rasti vaiką, kuriam nepatiktų LOL lėlės. Pasirodo, egzistuoja įdomi istorija, susijusi su šio populiaraus žaisliuko kūrėju.

Nuo mažų dienų Isaacas Larianas gyveno viename skurdžiausių Irano rajonų. Buvo dienų, kai jis neturėjo pinigų net maistui, todėl nebuvo nė kalbos apie žaislų pirkimą.

Kartą jaunuolis sugalvojo, kad jis jau nebeturi ko prarasti ir už sutaupytus 750 dolerių persikėlė gyventi į Los Andželą. Ten jis sukosi kaip galėjo, dirbdamas ir valytoju, ir indų plovėju, kad apmokėtų mažą nuomojamą butą. Paraleliai vaikinas studijavo inžineriją, kuria domėjosi dar nuo mažų dienų.

Pačių LOL lėlių sukūrimo idėja priklauso Lariano vaikams, kurie mėgo internete žiūrėti video apie įvairių siuntinių išpakavimą.

Šis žanras šiandien yra labai populiarus. Vaikai pasiūlė Isaacui sugalvoti specialias lėles uždarose pakuotėse, kurios sukurs intriguojantį azartą ir norą greičiau sužinoti, kas gi yra viduje. Tėvas įsiklausė į jų užmojį ir sukūrė kompaniją, pavadintą MGA Entertainment.

Kai Larianas kreipėsi į atitinkamus žmones siūlydamas bendradarbiavimą, jam atsakė, kad prekė neturės jokios paklausos. Tarp atsisakiusių buvo tokių garsių kompanijų ,kaip Wallmart ir Target , tiekėjai. Tačiau jų atsisakymas nepalaužė Isaaco: jis įkalbėjo korporacijos Target marketingo direktorių nupirkti bandomąją prekės partiją 1300 jų tinklo parduotuvių. Visų nuostabai, visos prekės buvo išparduotos vos per 2 savaites. Pamačiusi tokią sėkmę, lėles nusipirko ir kompanija Wallmart.

Tiesą sakant, LOL – ne vienintelis žaisliukas, turintis Lariano autorystę. Jis taip pat sukūrė Bratz lėles, tačiau kompanija Mattel padavė Isaacą, kurio kūrinys konkuravo su lėlėmis Barbie, į teismą. Galbūt tai taip pat buvo susiję su tuo, kad Bratz dizaineris kadaise bendradarbiavo su Mattel. Isaacas nesutiko su teismo sprendimu ir padavė apeliaciją, ko pasekoje nugalėjo komerciniame ginče.

Mielos LOL lėlytės tapo savotišku šventės simboliu milijonams vaikų visame pasaulyje, kurie jaučia didžiulį malonumą jas išpakuodami. O žaisliuko kaina prieinama praktiškai visiems.

You cannot copy content of this page