Jonažolė – stebuklinga žolė: laimės hormonų per daug nebūna

Padidinti serotonino kiekį organizme ir apsaugoti mus nuo depresijos padės viena populiariausių vaistažolių liaudies medicinoje –paprastoji jonažolė (hypericum perforatum).

Ji taip vadinama dėl ant lapelių esančių liaukučių – prieš šviesą matomų mažų taškelių. Būtent liaukutėse yra balzaminis sekretas, aromato šaltinis ir vaistinis augalo pradmuo.

Kuo naudinga jonažolė
Jonažolę naudoti esant neuralgijoms pradėjo dar Hipokratas ir Paracelsas. Pirmą kartą kaip antidepresantas ji buvo panaudota 1652 m Nikolso Kulpeperio, žolininko ir astrologo.

Biologiškai aktyvus jonažolės ingredientas – hipericinas – slopina serotonino suvartojimą. Tai leidžia padidinti jo koncentraciją kraujyje ir išgelbėti mus nuo blogos nuotaikos ir liūdnų minčių.

Serotonino lygio normalizavimas turi dar vieną ne visai akivaizdžią pasekmę: padeda sulieknėti. Kai serotonino lygis krenta, mes jaučiame aštraus alkio priepuolius, o kai jis normoje, mes, atvirkščiai, jaučiame sotumą, net jei paskutinį kartą maitinomės petražolėmis prieš 6 valandas.

Tyrimai parodė gerą terapinį jonažolės efektą gydant depresiją, chronišką nuovargį ir neurologinius sutrikimus. O pagal toleravimo rodiklį jonažolė užtikrintai lenkia sintetinius preparatus: pašaliniai efektai nuo jos išsivysto žymiai rečiau ir neturi tokio sunkaus charakterio.

Jonažolės arbata nuo depresijos
Užpilk 2 arbatinius šaukštelius džiovinto jonažolės mišinio stikline verdančio vandens. Gerk šviežiai užplikytą jonažolės arbatą 2 kartus per dieną , ryto ir vakaro valandomis. Prieš naudojant ji turi pastovėti 10 min. Norint pasiekti gydomąjį rezultatą, būtina gerti arbatą 2-3 mėn.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page