Jūsų vaikas – mažas jūsų šeimos veidrodis

Naujas tyrimas, susijęs su veidrodiniais neuronais, patvirtina faktą, kad jeigu jūs stebite tą, kuris užsiima tam tikra veikla šiuo metu, jums aktyvuojasi absoliučiai identiški neuronai, kaip ir pas dirbantį žmogų. Taip tiesiog būdami nuošalyje jūs gaunate galimybę pajausti ir pergyventi analogiškas emocijas.

Taigi, mūsų neuronai atspindi svetimus. Kitaip tariant, jei kažkas prieš jus valgo ledus, jo neuronai atkuria tam tikrą skonį. Kai mes stebime šį žmogų, mūsų neuronai aktyvuoja analogiškus pojūčius.

Įsivaizduokite, koks būtų mūsų gyvenimas, jei mes galėtume žiūrėti į veidrodį ir keisti tai, ką jame matome. Galbūt tai padėtų žmonėms rimtai pagerinti savo gyvenimą ir transformuoti suvokimą.

Bet jei jau mes negalime taip elgtis, tai mes vis dar turime šansą pagerinti savo vaikų gyvenimą.

Tai maži veidrodžiai, kurie atspindi mūsų elgesį. Vaikai vizualiai projektuoja tą pavidalą, kuris randasi prieš juos. Jei jūs norite pamatyti savo tėviškąjį pavidalą, tai paprasčiausiai pažvelkite į gyvą veidrodį, kurį jūs turite – į savo vaiką.

Gera naujiena tėvams yra tai, kad jie gali kontroliuoti savo elgesį ir emocijas, kad teigiamai veiktų savo vaikus. Jie galės jaustis geriau jūsų pastangų dėka. Ir tai pirminė kiekvieno tėvo ar motinos užduotis.

Mes gimę su šiuo sugebėjimu ir smarkiai priklausome nuo jo. Vaikystėje mes esame atspindys to, ką mes matome artimiausiuose žmonėse – mūsų tėvuose.

Svarbiausia ne tai, ką jie sako, o tai, ką projektuoja jų smegenys ir atitinkamai kokią informaciją jie perduoda mums.

Tai gali tapti gelbėjimosi ratu tiems tėvams, kurių vaikai pasižymi ne pačiu nuolankiausiu charakteriu. Štai kodėl taip svarbu būti laimingu žmogumi.

Pagrindinė tėvų užduotis fokusuojasi ne ties vaiko problemomis, o ties savo.

Daugelis psichologų rekomenduoja būtent šį metodą. Jūs turite skirti laiko vaiko auklėjimui lygiai taip pat, kaip ir pačiam sau. Juk vaikai tai ir esate jūs. Kol ne vėlu, jūs turite šansą pakeisti jų pasaulėžiūrą, jausmus ir daugelį kitų dalykų.

Svarbu būti ištikimu sau, todėl kad kaip tėvas ar motina jūs susiduriate su veidrodžiu, kuris atspindi viską, ką jūs darote ar jaučiate. Kai tik jūs pasielgiate atitinkamai ar jaučiate tam tikras emocijas, jūsų vaikas tai sugauna ir savarankiškai atkuria savo gyvenime.

Veidrodiniai neuronai niekada nemeluoja. Jūsų mintis, jausmus ir elgesį atspindės vaikai.

Veidrodinių neuronų, kurių jūs niekaip nesukontroliuosite, sugebėjimą galima pakreipti savo naudai. Tiksliau, vaikų gerovei. Internete jūs galite rasti daugybę vaizdo įrašų, kurie patvirtina šios metodikos veiksmingumą. Galbūt jie jus įkvėps ir jūs imsitės konkrečių žingsnių savo vaikų gerovės formavimui.

Atminkite, kad jūsų elgesys „kalba“, o veidrodiniai jūsų vaiko neuronai „klausosi“.

You cannot copy content of this page