Augalai – pomidorų kompanionai: 16 geriausių augalų auginimui kartu su pomidorais

Egzistuoja didžiulė daugybė įvairiausių rekomendacijų, kaip išauginti gausų sultingų ir skanių pomidorų derlių. Tačiau vienas efektyviausių yra bendras pomidorų sodinimas kartu su augalais-kompanionais.

Nuostabu, tačiau teisingi augalai, pasodinti kartu su pomidorų krūmeliais, gali pagerinti vaisių skonį, padaryti juos didesnius ir apsaugoti juos nuo ligų bei kenkėjų.

Bazilikas
Bazilikas gerina pomidorų skonį. Šis augalas taip pat nuo krūmelių baido uodus ir vaisines museles. Pomidorai, apsupti baziliko, taip pat dažnai būna didesni.

Agurklė
Šis augalas turi būti pasodintas šalia pomidorų, kadangi jis apsaugos sodinukus nuo sfinkso vikšrų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad agurklė labai greitai veši ir ją mėgsta bitės.

Česnakas
Sodinant su pomidorais (ir bet kuriais kitais augalais) česnakas atbaidys raudonąsias voratinklines erkes. Česnakas taip pat pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis, padėdamas išsaugoti dirvą sveiką.

Salotos
Salotos ir pomidorai dirvoje padeda vieni kitiems. Pomidorų krūmeliai apsaugo salotas nuo svilinančios saulės, o salotos padeda išsaugoti dirvos drėgnumą ir optimalią temperatūrą aplink krūmelius.

Gražgarstė
Viską, kas pasakyta apie salotas, galima priskirti ir gražgarstei, kurią taip pat galima sodinti šalia pomidorų krūmelių.

Mėta
Pomidorų skonio gerinimui daugelis sodininkų taip pat šalia sodina mėtą.

Svogūnas
Svogūnas gerina daržovių skonį ir padeda vaisiams augti didesniems. Svogūnų sodinimas šalia pomidorų padeda sumažinti trąšų poreikį. Be to, svogūnai atbaido amarus, kurie mėgsta pomidorus.

Petražolės
Sodininkai tvirtina, kad petražolės greitina pomidorų augimą, o vaisiai išauga didesni ir sultingesni.

Burnotis
Burnotis vilioja naudinguosius vabzdžius, kurie minta pomidorų kenkėjais.

Šalavijas
Kad nuo krūmelių atbaidytumėte voratinklines erkes ir sprages, šalia pasodinkite šalavijų.

Pipirai
Tiek aitrusis, tiek saldusis pipiras padeda išauginti geriausią pomidorų derlių.

Medetkos
Medetkos ir serenčiai gali padėti kovoje su pomidorų kenkėjais. Sfinksų vikšrai ir baltasparniai nekenčia medetkų.

You cannot copy content of this page