Tiesiog užpilu žalumynus karštu vandeniu ir taip laikau visą žiemą, net spintelėje laikosi puikiai (kas pabandė, dabar irgi taip daro)

„Karštas“ rūgštynių paruošimo būdas. Vienas paprasčiausių!

Rūgštynes gerai plaunu ir sausinu.

Paskui sudedu lapelį prie lapelio, nupjaunu stiebus ir supjaustau. Stiebelių, žinoma, galima ir nešalinti (mano mama, pavyzdžiui, ruošia kartu su jais), bet aš naudoju tik lapelius.

Pjaustau rūgštynes taip, kaip paprastai sriubai, plonais šiaudeliais.

Stiklainius aš visada sterilizuoju! Dažniausiai tai darau mikrobangų krosnelėje. Pilu į stiklainių dugną šiek tiek vandens ir dedu į mikrobangę 3 min.(maksimaliu galingumu).

Pripildau stiklainius žalumynų, juos gerai suspaudžiu, kad į stiklainį tilptų kuo daugiau. Galima kartu su rūgštynėmis dėti šiek tiek krapų, petražolių, svogūnų laiškų, špinatų… Tačiau šitų žalumynų turi būti ne daugiau 10-15%, kitaip ilgai nesilaikys.

Teliko užpilti stiklainius verdančiu vandeniu ir tvirtai užsukti steriliais dangteliais.

Tokį gaminį galima laikyti net virtuvės spintelėje! Taip jis gali laikytis ne vienus metus. Bet aš, žinoma, stengiuosi tokius stiklainius ištuštinti iki naujo derliaus.

Nors čia ir stengtis nereikia – mes labai mėgstame rūgštynių sriubas, o ypač žalius barščius, todėl rūgštynių iki pavasario retai lieka.

You cannot copy content of this page