Kai tik uošvė persikėlė į miestą, ir anyta panoro tapti miestiete

Jurgita ir jos vyras kilę iš kaimo. O kai atvažiavo į miestą mokytis, nusprendė, kad atgal nebegrįš. Taip ir gyvena Vilniuje jau 22 metus.

Vaikai jau nebemaži. Sūnus šiemet baigs universitetą, o jaunesnei dukra 9 metai.

Prieš kelis metus mirė Jurgitos tėvas ir motina nusprendė persikelti į miestą, kad nereikėtų kęsti vienatvės. Juolab kaime moteriai sunku vienai be pagalbininkų.

Jurgitos tėvų namas buvo didelis ir gerai prižiūrėtas. Moters tėvas ten buvo įrengęs pirtį, sutvarkęs aplinką ir padaręs viską, kad gyventi būtų patogu. Būtent todėl nekilnojamąjį turtą pavyko parduoti už gerą kainą.

Šeimos pasitarime nusprendė nupirkti 2 kambarių butą, pridėję motinos kapitalą. Vyresnysis sūnus juk ruošiasi vesti – būstas jam pravers. Marti Jurgitai labai patinka, todėl ji nori padėti jaunavedžiams.

Na o pagyvenusią motiną teks pasiimti pas save. Kitaip neišeina. Uošvė tik už. Ji sutinka su bet kokiomis sąlygomis, kad tik netektų vienai kaime kukuoti.

Tačiau čia nutiko tai, ko niekas nesitikėjo – Pauliaus tėvas irgi mirė. Motina, žinoma, irgi nukreipė slides į miestą. Kaip svočia. Tačiau pardavus jos namą, pinigų butui neužteks. Net vieno kambario. Vienintelis variantas – bendrabučio kambarys ir tai vaikams teks pridėti pinigų.

Gyventi kukliame kambarėlyje anyta nenori. Maža to, dar ir supyko ant vaikų. Esą, uošvę priglaudė, o jos nenori.

Sutuoktiniai supranta, kad nupirkti 1 kambario buto jie nepajėgs. Paskolą imti baisu. Paulius ir Jurgita nebejauni. Gali nepajėgti. Juolab sūnaus vestuvės ant nosies – jau reikia ruošti pinigus. O ir dukra vaikšto pas korepetitorius, tai irgi nemaži pinigai.

Anyta reikalauja, kad anūkui nedovanotų buto. Neva jis vyras, turi pats užsidirbti būstui. O jos su svočia ten patogiai sau gyventų.
Tačiau uošvė paprieštaravo. Dėl anūko ji pasiruošusi viskam. O ir nedega noru gyventi su giminaite.

Jurgita siūlė anytai žiemą gyventi nuomojamame bute, o vasarą grįžti į kaimą, tačiau ji nesutinka. Pyksta ir manipuliuoja vaikais, pati nepasiūlydama jokios išeities iš situacijos.

Kaip jūs elgtumėtės Jurgos ir Pauliaus vietoje?

You cannot copy content of this page