Kaip atnaujinti zomšinę avalynę

Zomšinė avalynė – tai visada stilinga, elegantiška ir gražu. Bet ne kiekviena moteris ryšis pirkti zomšinius batelius ar aulinius. Viskas todėl, kad juos ne taip paprasta valyti. Tam, kad atnaujintumėte zomšinę avalynę, reikia žinoti keletą paslapčių.

Jums prireiks:
– amoniako, šepetėlio ar trintuko, skysto muilo, talko ar benzino, pieno, sodos.

Instrukcija:
Kiekvieną kartą grįžę iš kur nors, išvalykite zomšinius batus. Jūs galite padaryti tai specialaus šepetėlio, suvilgyto iš anksto paruoštame tirpale, pagalba. Į stiklinę vandens įpilkite skysto muilo ir kelis lašus amoniako.

Kruopščiai išvalykite šiuo mišiniu avalynę. Po to suteptas vietas pavalykite šaltu vandeniu. Palikite džiūti. Tačiau jokiu būdu nedžiovinkite zomšinių batų prie radiatoriaus.

Jei jūsų zomšiniai auliniai ar bateliai keliose vietose ėmė blizgėti, su šia bėda vėl padės susidoroti amoniakas.

Vatos tamponą gausiai suvilgykite amoniaku. Po to kruopščiai patrinkite juo blizgančias vietas. Vietoj to jūs galite pabandyti patrinti avalynę trintuku ar palaikyti ją virš garų.

Jei ant jūsų zomšinių aulinukų atsirado dėmė, ją galima pašalinti benzino ar talko pagalba. Tam paprasčiausiai patrinkite suteptą vietą vatos tamponu, suvilgytu benzinu, arba pabarstykite ją talku, puikiai sugeriančių riebalus. Po to palikite savo avalynę kelias valandas ramybėje, vėliau nuvalykite šepetėliu.

Purvinas ar sugrubusias vietas zomšinėje avalynėje jūs galite lengvai išvalyti naudodami pieną.

Į pusę stiklinės pieno įpilkite 1 arbatinį šaukštelį kalcinuotos sodos ir 2 lašus amoniako. Ant suteptos vietos užtepkite nedidelį kiekį tirpalo. Po to patrinkite specialiu šepetėliu. Avalynė taps švari.

Atkreipkite dėmesį
Atminkite, kad jei jūs namų sąlygomis negalėjote susidoroti su nešvarumais, tai geriau nuneškite savo zomšinius batus į cheminę valyklą. Taip jūs apsaugosite save ir savo avalynę nuo nemalonių pasekmių.

Naudingas patarimas
Zomšinių batų valymui geriausiai tinka natūralaus pluošto šepetėliai.

Be to, galima naudoti ir šepetėlius su guminiais šereliais, o taip pat mokyklinį trintuką.

You cannot copy content of this page