Kaip paruošti avižinę košę pagal Koko Šanel

Kas gali priversti moterį, nepratusią gaminti, stoti prie viryklės ir virti avižinę košę? Žinoma, meilė! Ypač meilė karo metu…

Mažai kas žino apie skandalingą mados kūrėjos Gabrielės Šanel ir vokiečių žvalgybos viršininko Valterio Šelenbergo  ryšį.

Jis – karo nusikaltėlis ir sunkiai sergantis žmogus, ji – išvaryta iš gimtosios Prancūzijos apkaltinus pagalba nacistams. Šanel buvo priversta emigruoti į Šveicariją, kur vėliau gydytis atvyko Šelenbergas. Gabrielė, suprasdama, kad jo dienos suskaičiuotos, pasiaukojančiai juo rūpinosi, pati ruošdama dietinius patiekalus.

Įsisavindama anksčiau nežinotą kulinarijos mokslą, Koko Šanel rado avižinės košės receptą, padovanotą jos senos draugės – Didžiosios Rusijos kunigaikštytės Romanovos. Ši pikantiška avižų košė su pienu susideda iš pačių prieinamiausių produktų, tačiau iš tiesų gaunasi tokia stulbinančiai skani, kad ją galima valgyti ir kaip desertą.

Ingredientai:
– avižiniai dribsniai – 1 stiklinė
– vanduo – 2 stiklinės
– pienas – 0,5 stiklinės
– kriaušė – 0,5 vnt
– graikiški riešutai – 4 vnt
– mėta pagal skonį
– cinamonas – 0,5 arbatinio šaukštelio
– druska 0,25 arbatinio šaukštelio
– cukrus 1 valg.šaukštas

Paruošimas:
Įpilkite į prikaistuvį 2 stiklines vandens, pasūdykite ir suberkite avižinius dribsnius. Užvirinkite ir virkite 3 min. Įpilkite į košę pieno, cukraus ir virkite dar 2 min nuolat maišydami. Prinokusią kriaušę perpjaukite pusiau, išimkite šerdelę ir supjaustykite skiltelėmis. Graikiškų riešutų branduolius susmulkinkite peiliu. Perdėkite avižinę košę į lėkštę, pabarstykite cinamonu ir graikiškais riešutais, pridėkite kriaušės skiltelių ir papuoškite mėtos šakele.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.

You cannot copy content of this page