Kam laistyti lysves druskos tirpalu: gudrybė, kurią naudoja patyrę daržininkai

Išauginti gerą daržovių derlių kartais būna nelengva. Juk daržoves dažnai puola vabzdžiai. Patyrę daržininkai ne visada pasitiki nuodingais chemikalais kovai su kenkėjais.

Jie teikia pirmenybę nekenksmingoms liaudiškoms priemonėms. Daugelis sodininkų lysvių laistymui naudoja ne paprastą vandenį, o druskos tirpalą. Ši gudrybė neleidžia atsirasti parazitams.

Kaip veikia šis metodas
Dažniausiai druskos tirpalas naudojamas svogūnų ir česnakų lysvių laistymui. Aštrios daržovės kenčia nuo tų pačių vabzdžių kenkėjų. Labiausiai paplitęs tokių kultūrų parazitas – svogūninė musė. Druskos tirpalas užkerta kelią kenkėjų atsiradimui.

Kaip naudoti druskos tirpalą
10 l vandens kibire ištirpinkite stiklinę valgomosios druskos. Gerai išmaišykite skystį, kad visos kruopelės ištirptų. Naudokite šią priemonę svogūnų ir česnakų laistymui.

Laistyti lysves paruoštu skysčiu geriausia augimo pradžioje, kai pasirodo pirmi augalų lapeliai. Tai išgelbės derlių nuo žalingų vabzdžių.

Taip pat šalia svogūnų ir česnakų jūs galite pasodinti morkas. Svogūninė musė bijo šio augalo kvapo. Savo ruožtu aštrių daržovių aromatas saugo morkas nuo morkinės musės.

Druskos tirpalu taipogi galima laistyti burokėlių lysves. Jis turi įtakos stambių ir saldžių šakniavaisių formavimuisi.
Šis paprastas metodas turi savo pliusų ir minusų. Toliau mes peržiūrėsime teigiamas ir neigiamas puses.

Teigiamos pusės
Druskos tirpalas apsaugo augalus ne tik nuo skraidančių vabzdžių, bet ir nuo lervų. Jis greitai naikina kirminus, kurie neretai puola česnakus.

Ši priemonė yra natūralus pesticidas, kuris neturi toksiškų žmogui medžiagų. Jūs galite valgyti česnakus ir svogūnus iš lysvės, nepakenkdami sveikatai.

Laistymas druskos tirpalu yra fitofluorozės profilaktika, o taip pat užkerta kelią svogūnų ir česnakų galvučių puvimui.

Minusai
Reguliarus ir ilgas laistymas druskos tirpalu gali sugadinti grunto sudėtį. Dirva pastoviai sūrės ir po kelių metų taps netinkama daržovių auginimui. Toliau mes papasakosime, kaip išvengti tokių pasekmių.

Kaip nesugadinti dirvos
Labai svarbu laikytis sėjomainos taisyklių. Pavyzdžiui, jei jūs laistėte druska lysves su česnakais ar svogūnais, tai sekančiais metais toje vietoje galima sodinti pomidorus ar kitas kultūras, kurioms nereikia laistymo druskos tirpalu.

Taipogi naudinga drenuoti gruntą. Per lysvės perimetrą iškaskite nedidelius griovelius. Laistymo metu druska nutekės į šias duobutes.

Jei dirva smarkiai nukentėjo, druskingame sklype pasodinkite augalus, kurie paima druską iš grunto. Prie jų priskiriamas baltasis dobilas, karpažolė, paprastoji kraujažolė, barkūnas.

Pabaigai
Druskos tirpalas – sena ir patikrinta kovos su kenkėjais ir ligotais augalais priemonė. Tačiau ją reikia naudoti teisingai. Tokiu atveju žala dirvai bus minimali.

You cannot copy content of this page