Mamą reikia branginti, šios frazės sudaužys jai širdį…

Kada nors ji išeis ir labiausiai pasaulyje mes gailėsimės, kad nespėjome paprašyti jos atleidimo už tokius žodžius…

Gyvenime būna visko, ir kartais mes pernelyg žiaurūs, supykę galime mesti žiaurią frazę, sužeisdami ją iki ašarų. Kada nors ji išeis ir labiausiai pasaulyje mes gailėsimės, kad nespėjome paprašyti jos atleidimo už tokius žodžius…

1. „Man nėra kada…“
Mama nešiojo jus 9 mėnesius, nemiegojo naktimis, kai jūs buvote kūdikis, dirbo dviejuose darbuose, kad užmokėtų jūsų anglų kalbos repetitoriui…Kėlėsi su aušra, o naktimis virdavo barščius ir užsukinėdavo stiklainius su daržovėmis žiemai, nors norėdavo gulti ir …mirti. Na, arba paprasčiausiai su niekuo nekalbėti. Ji visada išklausydavo jūsų pasakojimų , gailėjo, šildė savo meile ir …nei karto neatsakė į jūsų prašymą fraze „Man nėra kada…“

2. „Aš to nevalgysiu!“
Na tai stok ir gamink pats (pati)! Kad paruoštų šią kuklią vakarienę, mama atstovėjo prie viryklės kelias valandas. Nepatinka? Pabandyk, gal pavyks geriau?!

3. “Tai tu mane tokiu užauginai“
Galbūt mama ir padarė auklėjimo klaidų (baudė per griežtai, neskyrė pakankamai dėmesio), bet juk ji nuoširdžiai stengėsi padaryti iš jūsų žmogų iš didžiosios raidės. Ir jeigu jūs suprantate, kad turite trūkumų, niekas netrukdo jums padirbėti su savimi.

4. „Tu vis tiek nesuprasi“
O ką jeigu ir taip?! Mama visada bando jus suprasti, o kartais ir rasti pateisinimą.

5. „Tu neišsilavinusi. Net instituto nebaigei. Nelįsk!“
Užtai mama praėjo tokią gyvenimo mokyklą, kad jums net nesisapnavo!
Ir tarp kitko, savo „neišlavintu proteliu“ rado būdą uždirbti pinigų puikiam jūsų išsilavinimui.

6. „Atleisk, aš neatvažiuosiu per tavo gimtadienį (Kalėdas)…“
Bet kuri mama patiria šoką, kai galiausiai supranta, kad jos mylima atžala tapo visiškai suaugusi. Pastaruosius 20 metų ( o kartais ir daugiau!) visos jos mintys buvo tik apie jus. Kaip gyventi toliau?..Palaipsniui mamos mokosi rūpintis tik savimi, tačiau jūsų atvykimo vis tiek laukia su ypatingu nerimu ir nekantrumu.

7. „Aš neskambinau, nes buvau labai užsiėmęs“
O mama sirgo, kentė vienatvę, vos užteko iki algos/pensijos ir pasiskolino pinigų iš kaimynės Stasės jau trečią kartą per mėnesį…

8. „Tu nedavei man pakankamai meilės“
Mylėjo kaip galėjo…Galbūt ir ne taip stipriai, kaip jums norėjosi, bet užtai visa širdimi…

9. „Tu atrodai labai prastai“
Mama – tai pirmiausia moteris, todėl kritika išvaizdos atžvilgiu labai skausminga. Ir dar, galbūt ji nesilanko SPA tiesiog todėl, kad jai neužtenka tam pinigų?!

10. „Per atostogas aš važiuosiu prie jūros, o ne pas tave“
Labai gaila, juk ji dabar ypač vieniša ir norėtų nors porai dienų sugrįžti į tą laiką, kai kambariai buvo pripildyti juoko, prie stalo sėdėjo visa šeima, o prieškambario spinta buvo pilna drabužių.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page