Mano paauglė dukra pastojo. Abortui ryžtis baisu, tačiau vaiko mes neišlaikysime. Ką daryti?

Paauglių nėštumas – viena didžiausių šiuolaikinių tėvų baimių. Ką daryti tokioje situacijoje, kaip nepakenkti vaikui? Kalba akušerė-ginekologė ir perinatalinė psichologė.

Klausimas. Mano 16-metė dukra pasakė, kad laukiasi. Jau kelias dienas aš šoke ir nežinau, kas bus toliau. Abortui siųsti bijau, nes jis gali pakenkti sveikatai ir tada ji negalės turėti vaikų ateityje. Tačiau ir kaip vystysis nėštumas tokiame amžiuje, irgi nežinau. Ką daryti?

Atsakymas. Pirma, ką būtina padaryti tėvams, koks tai bebūtų smūgis – palaikyti vaiką, leisti jam suprasti, kad tėvai jo pusėje. Tuo labiau, kad tėvai bet kokiu atveju sužinotų apie nėštumą: ginekologas privalo pranešti apie tai įstatyminiam atstovui.

Aš primygtinai nerekomenduočiau priimti sprendimus slapta šeimos viduje. Todėl kad vaikui, kuris atsidūrė tokioje situacijoje, reikia profesionalios psichologo pagalbos. Tėvai ir ekspertas turi paaiškinti vaikui situaciją ir leisti rinktis, pasilikti vaiką ar ne. Svarbu nebauginti žmogaus, o kalbėti su juo, remiantis faktais.

Pagrindinis paauglių nėštumų skaičius tenka merginoms nuo 14 iki 17 metų. Būna ir anksčiau, tačiau tai jau retenybė. Tokiame amžiuje daugumai mergaičių jau prasideda menstruacijos. Tai reiškia, kad organizmas pasiruošęs reprodukcinei funkcijai.

Todėl, jei šeima nusprendžia pasilikti vaiką, daugumoje atvejų viskas turėtų būti gerai. Tiesiog reikia dažniau lankytis pas gydytoją ir įdėmiai sekti organizmo pokyčius. Viską darant teisingai ir reguliariai atliekant apžiūras, nėštumas ir gimdymas praeis be problemų.

Jei šeima kolektyviai nusprendžia, kad mergina atliks abortą, ją reikia paruošti, pirmiausia morališkai. Net suaugusioms moterims prieš procedūrą rekomenduojama pasikonsultuoti su psichologu, kuris padės priimti teisingą sprendimą. Tuo labiau tai reikia padaryti, jei kalbame apie paauglę. Svarbu praeiti tokį gyvenimo etapą su maksimaliu palaikymu.

Abortas – tai medicininė procedūra, kuri turi savo rizikas, kaip ir bet koks kitas įsikišimas. Jei viskas atlikta gerai ir ankstyvame periode, pavojus merginai ne didesnis, nei suaugusiai moteriai, atlikta manipuliacija vargu ar atsilieps jos reprodukcinei sveikatai. Todėl gąsdinti vaiko ir tuo labiau kategoriškai kažką drausti negalima. Kitaip mergina gali imtis „pogrindinių“ nėštumo nutraukimo būdų ir štai tada problemų jau neišvengsime.

Taip, komplikacijų gali būti, tačiau tai greičiau išimtis. Tokios išimtys būna bet kokiose operacijose.
Svarbiausia – atminti: kokį sprendimą bepriimtų šeima, situacijos baigtis bus teigiama. Neverta panikuoti.

You cannot copy content of this page