Šunų reitingas pagal intelektą: pats tiksliausias rikiavimas

Nesvarbu, kokios veislės yra šuo, jis vis tiek bus atsidavęs savo šeimininkui. Bet intelektualūs gabumai visų šunų yra skirtingi. 1994 metais Kanados profesorius Stanley Coren sudarė šunų intelekto skalę.

Jis įtraukė 3 aspektus: instinktų, adaptavimosi ir paklusnumo intelektas.

Ar jūs žinote, kokių veislių šunys pripažinti protingiausi, o kokie tiesiog džiugina akį?

Šunų veislių reitingas

EINŠTEINAI – GABIAUSIŲ ŠUNŲ VEISLĖS

Nuo 1 iki 10 vietos užima pačių intelektualiausių šunų veislės, kurie turi aukščiausią paklusnumo ir darbo kokybės lygį. Be to, jie beveik iš karto paklūsta komandoms! Dresuoti šių veislių šunis paprasta ir malonu netgi naujokui.

1. Borderkolis

Šiems šunims patinka dirbti. Jų niekada nepamatysi atsipalaidavusių, gulinčių ant saulės. Labai lengvai dresuojami, draugiški ir labai myli vaikus. Jie gali būti bet kuo: pagalbininkais saugant, aukle ar tiesiog naminiais gyvūnėliais.

2. Pudelis

Dauguma žmonių nuvertina šią veislę dėl kiek nerimtos išvaizdos. Pudeliai labai protingi ir gali rodyti ne tik triukus cirke. Anksčiau pudeliai tarnavo ir kaip gelbėtojai, ir kaip prižiūrėtojai. Jie gerai plaukia ir sugeba išgelbėti skęstantį žmogų. Priklausomai nuo dydžio, jie gali būti naudojami ir medžioklei, ir apsaugai.

3. Vokiečių aviganis

Šie šunys tobulai tinka namams. Jie labai atsidavę ir pasirengę pasiaukoti dėl savo šeimininkų. Jie gali būti puikūs sargai, naminiai šunys ir policininkų kompanionai. Dėl nežinomų priežasčių pastaraisiais metais šios veislės populiarumas mažėja, ją keičia egzotinės veislės, kurių atstovai toli gražu nėra tokie gražūs ir protingi.

4. Auksaspalvis retriveris

Jį lengva supainioti su labradoru. Bet auksaspalvis retriveris gerokai protingesnis ir gabesnis. Šie šunys gali būti gelbėtojai, ieškoti narkotikų, dirbti vedliais. Beje, retriveriai labai kantrūs, todėl jie tinka šeimoms su mažais vaikais.

5. Dobermanas

Šie šunys turi kažką tauraus. Juos būtina dresuoti, kitaip užaugs nekontroliuojami, kurie darys tik tai, ką patys norės. Dobermanai atsirado 1800 metais, kai iškilo poreikis veisti šunis, kurie galėtų saugoti ir pulti. Reikia pabrėžti, kad šie šunys yra itin aktyvūs.

6. Šeltis

Šios veislės šunys labai panašūs į kolius. Jų labai gera klausa ir uoslė, nepaisant dekoratyvios išvaizdos, jie gali apginti šeimininką.

7. Labradoras-retriveris

Labradorai-retriveriai gyvena beveik kiekvienoje pasaulio šalyje. Jie, kaip ir rotveileriai, tarnauja policijoje – juk šie šunys sugeba rasti netgi nedidelius narkotikų kiekius. Jie yra aklų žmonių vedliai. Be to, labradorai-retriveriai dirba gelbėtojais.

 

8. Papiljonas

Tai – mažų ir mielų šunų veislė. Papiljonai buvo ir lieka elegancijos simboliu. Atgimimo epochoje daugybė aukšto rango asmenų, įskaitant ir karalius, laikė šiuos šunis. Jie labai protingi ir orūs.

9. Rotveileris

Dauguma mano, kad šie raumeningi gražuoliai yra pavojingi ir sunkiai valdomi. Taip, kažkada jie buvo šunys žudikai, kurie galėjo susidoroti su karve ar netgi stambiu buliumi. Šiandienos rotveileriai kiek mažesni, bet vis dar labai stiprūs. Apie jų protinius gebėjimus nemažai kalbama.

Rotveileriai kartais dirba policijoje, o anksčiau šių šunų savininkai mokė juos nešioti malkas ir kitus sunkumus į turgų bei namo. Idealus namų sargas, bet jį reikia dresuoti.

10. Australijos aviganis

Šios veislės šunys žinomi dėl proto, gebėjimo suprasti žmogų iš pusės žodžio ir lengvos dresūros. Šie šunys labai paklusnūs ir pareigingi.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page