Mergaitės skendo, ir tik šis vaikinas puolė jų gelbėti. Šansai buvo labai maži…

Valerio Katoa gimė su Dauno sindromu. Kai jam buvo treji, jo tėvai pamanė, kad berniukui reikia užsiimti plaukimu, kad pagerintų jėgą ir ištvermę. To pasekoje Valerio ne tik išmoko plaukti, bet ir pasiekė sėkmę šioje srityje.

Jis dalyvavo Olimpinėse žaidynėse!

Kartą Valerio su savo tėvu ir jaunesniąja seserimi nuvyko pailsėti į Lacio pliažą Italijoje. Visi trys mėgavosi ramia diena prie jūros, kai staiga išgirdo pagalbos šauksmus. Dvi 10 ir 14 metų mergaitės atsidūrė „spąstuose“ ir negalėjo pasiekti kranto. Tą dieną buvo bangos, ir srovė traukė vaikus vis giliau po vandeniu.

Kai Valerio ir jo tėtis suprato kas vyksta, abu šoko į vandenį gelbėti vaikų. Tėvas pačiupo 14-metę mergaitę, o Valerio 10-metę. Kadangi Valerio visą gyvenimą treniravosi ir dalyvavo Olimpinėse žaidynėse, jis žinojo, kad mergaitės galvą reikia laikyti virš vandens, kad ji neužspringtų.

Kai Valerio su tėvu ištraukė mergaites į krantą, kaip tik privažiavo gelbėtojai. Žinoma, toks poelgis negalėjo likti nepastebėtas! Vėliau Italijos sporto ministras įteikė Valerio medalį už drąsą, narsą ir sportinius įgūdžius.

You cannot copy content of this page