Kodėl verta pagalvoti dukart, prieš auginant namuose šiuos augalus

Daugelis svajoja apie žalią namų oazę. Tam namo tempia visus įmanomus augalus.

Šį vazonėlį kolegė darbe padovanojo, aną mama atidavė, o tuos 17 nusipirkome gėlių parduotuvėje už kampo. Ir štai augalų jau visa krūva.

Žinoma, kambarinės gėlės namie – tai ne tik gražu, bet ir naudinga. Tačiau verta atminti, kad ne visos jos tokios nuostabios, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Egzistuoja ir pavojingi augalai, apie kurių žalą daugelis ir neįsivaizduoja.

Ir pakenkti jie gali tiek pačiam savininkui, tiek ir, pavyzdžiui, namų numylėtiniams. Tai kokiais gi atvejais reikia triskart pagalvoti, prieš pastatant namie lemtingą vazonėlį su kaladžiu ar chlorofitu?

Pavojingi augalai, kurie suėda tavo sveikatą ir kenkia augintiniams

Augalai, apie kuriuos šiandien papasakosime, pakankamai populiarūs. Tačiau jei galvoji, kad visos kambarinės gėlės – žmogaus draugai, tau reikia pergalvoti savo nuomonę. Ir tuoj papasakosime, kodėl.

Zamiokulkas

Šis augalas traukia žalumos mėgėjus, todėl kad gali ilgai apsieiti be saulės, išsaugodamas gražią savo išvaizdą. Tačiau jei turi vaikų ar gyvūnų, tai zamiokulkas aiškiai ne tavo variantas. Esmė tame, kad augalas toksiškas.

Nuo vieno prisilietimo vaikams gali atsirasti bėrimas ir deginimas. O ir suaugusiems verta būti dėmesingiems – persodinti augalą tik su pirštinėmis. Juk jeigu jo sultys pateks ant gleivinės, sudirgimo neišvengsite. Gyvūnams irgi ne į sveikatą, jei jie nuspręs paskanauti zamiokulko lapų.

Storlapis, arba Pinigų medis

Daugelis laiko pinigų medį puikia dovana. Ir mes su tuo nesiginčysime. Tačiau verta žinoti vieną dalyką. Geriau nedovanoti augalo tiems, kurie turi šunų ar kačių. Pūkuotukams pinigų medis gali sukelti skrandžio sutrikimą ar net širdies ritmo pažeidimus. Be to, gyvūnas gali panirti į depresiją.

Chlorofitas

Chlorofitas garsėja savo oro valymo savybėmis. Tačiau tai labai blogas variantas alergiškiems žmonėms. Gali atsitikti taip, kad tu parneši augalą namo ir su laiku tau prasidės sveikatos problemos. Nebūtina išmesti vazoną. Galima atiduoti jį draugui, kuris neturi alergijos. Tada visiems bus gerai.

Kaladis

Tai dar vienas augalas, kuris pavojingas pirmiausia mažiesiems mūsų broliams. Jei katė ar šuo prarys gabalėlį kaladžio, problemų neišvengsite. Galimi tinimai, smarkus deginimas burnoje, o taip pat vėmimas.

Puošniausioji karpažolė

Augalo pavadinimas kalba už save. Ji ir išties atrodo efektingai. Tiesa, ji turi kelis pavadinimus: puansetija ar Kalėdų žvaigždė. Šio augalo sultys pavojingos tiek žmogui, tiek gyvūnams. Vėlgi gali atsirasti bėrimas, o namų numylėtiniams vėmimas ar viduriavimas.

Tribriaunė karpažolė

Sukulentų mėgėjų svajonė, tribriaunė karpažolė, gali brangiai atsieiti jo savininkui. Patekusios ant odos augalo sultys sukelia ne tik bėrimą ir deginimą, gali atsirasti net pūslės. Tačiau pasekmės gali būti dar rimtesnės, jei šios sultys pateks į akis. Nuo to galima net apakti!

Angliškoji gebenė ir skindapas

Daugelis girdėjo apie nuodingąją gebenę. Jos giminaičiai angliškoji gebenė ir skindapas, ne tokie pavojingi. Bet vis tiek gali atnešti tau daug nemalonumų.

Jei tau brangi tavo numylėtinių gyvybė, neleisk gebenei augti net kieme. Juk mažas angliškosios gebenės lapelis, kurį prarys tavo augintinis, gali sukelti paralyžių arba komą. Skindapas dar baisesnis. Nemanome, kad tu jį valgysi.

Bet visgi, verta įspėti, kad tai pavojinga (galimi sudirgimai, vėmimas, viduriavimas, deginimas). O augintinis ir išvis gali atsisveikinti su gyvenimu po pikto skindapo pokšto.

You cannot copy content of this page