Mokslininkai išsiaiškino, kad katės priima savo šeimininkus kaip savo tėvus. Ir tai tikrai taip!

Pasirodo, kai kuriose šalyse visiškai ne veltui naminio gyvūno savininkus tituluoja „tėčiu ir mama“. Taip tariant, tik pažvelkite, kaip kačiukas Briusas myli savo žmogiškąją mamą! Priešingai paplitusiai nuomonei, katės iš tiesų gali sukurti emocinius ryšius su savo savininkais, kaip ir kiti naminiai gyvūnai.

Ir tai leidžia lengvai paaiškinti jų kaprizus – jie patys save pozicionuoja kaip mūsų vaikus, ir elgiasi atitinkamai. Ar daug naudos reikalauti iš mažylių taisyklių laikymosi, jei jis nesutvirtintas bausmės baime? O fizinės bausmės šiek tiek nemadingos.

Katėms reikia su kažkuo draugauti
Tegu jos ir neveikia kaip gauja, kaip individualiems socialiems padarams katėms reikia bendravimo. Joms svarbu kontaktuoti, skųstis problemomis, klausti patarimų – kaip jaunesniam pas vyresnį. O žmogus būtent ir yra tas vyresnysis, kuris žino kur kas daugiau apie supantį pasaulį.

Meilintis ir glamonėtis
Glaudus fizinis kontaktas padeda katei patikėti, koks stiprus ryšys tarp jos ir šeimininko. Ar jis vis dar myli ją, ar palaikys? Ar atstums, nuvys? Taip kaip ir vaikas nevalingai ima tėvą už rankos, katė siekia kontaktuoti su žmogumi. Ir ant stalo, ant kelių jos lipa dėl šios priežasties.

Katėms baisi vienatvė
Daviklių pagalba matuodami kačių streso lygį,mokslininkai išsiaiškino, kad šios jautriai reaguoja į šeimininkų buvimą kambaryje, ir jei jų ten nėra vos porą minučių, pradeda nerimauti. Taip, katės be ypatingų problemų gali miegoti vienumoje, tačiau kai tik pasitaiko galimybė, stengiasi užimti poziciją arčiau žmogaus. Visai kaip vaikas.

Saugumo salelė
Mažai ir silpnai katei didelis ir stiprus žmogus atrodo kaip gerasis milžinas. Todėl kaip patogu ir natūralu užlipti ant rankų, o paskui ir ant pečių, ant kaklo, ten ir pasilikti. O maži kačiukai su malonumu užmiega kišenėse ar tiesiog užantyje, kur šilta ir saugu.

Jos mumis pasitiki ir nori tai parodyti
Kai katė murkia, ji retai tai daro be klausytojų, taip ji leidžia suprasti, kad yra visiškai atsipalaidavusi, nesugebanti pasirūpinti savimi ir perleidžia savo ramybę bei saugumą žmogui.

You cannot copy content of this page