Motušės Puliar omletas. Lengviausias omletas pasaulyje. Gaminamas keptuvėje labai paprastai ir greitai

XVIII a. pabaigoje sutuoktiniai Anetė ir Viktoras Puliarai atidarė viešbutį Prancūzijos šiaurės vakarų pakrantėje, kur yra sala-tvirtovė su benediktinų abatija Mon Sen Mišelis.

Motušės Puliar omletas, kaip jį vadino dėkingi restorano lankytojai, buvo labai populiarus tarp piligrimų. Nespėdavo pavargęs keliautojas peržengti slenksčio, kai šeimininkė jau dėdavo ant stalo karštą purų omletą. Mūsų laikais šio omleto galima paragauti daugelyje Prancūzijos restoranų, sako, jo kaina prasideda nuo 30 eurų.

Ingredientai:
– kiaušiniai – 4 vnt
– sviestas – nedidelis gabalėlis
– druska – pagal skonį
– pipirai – pagal skonį

Paruošimas:
Atsargiai sumušame kiaušinius ir atskiriame baltymus nuo trynių. Trynius ir baltymus sūdome ir beriame pipirų pagal skonį.
Trynius suplakame šakute iki vienalytės masės. Baltymus suplakame blenderiu iki baltų putų. Į įkaitintą keptuvę dedame nedidelį gabalėlį sviesto.

Kai tik sviestas ištirpsta, pilame trynius į keptuvę, ant trynių iškart dedame plaktus baltymus ir išlyginame silikonine mentele. Keptuvę uždengiame dangčiu, nustatome pačią mažiausią ugnį ir ruošiame 5-6 min.

Keptuvę nuimame nuo ugnies, mentele atskiriame omletą nuo keptuvės šonų. Perpjauname prancūzišką delikatesą per pusę, dedame į lėkštę vieną pusę geltona dalimi į apačią ir antrą pusę dedame ant pirmosios geltona dalimi į viršų.

Puikusis motušės Puliar omletas paruoštas – patiekite jį ir mėgaukitės neįtikėtinu jo skoniu.

You cannot copy content of this page